Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś się zastanawia nad monitorem Xiaomi to mogę opisać dwa modele jakie posiadam:
- Xiaomi Mi Curved 34" - 17 miesięcy
- Xiaomi Mi Desktop 1C - ponad 2 lata

nie wiem czy jest większe gówno na rynku niż te modele. 1C nadaje się tylko do excela, przeglądanie internetu to wrażenie podobne do doświadczeń daltonisty. Podświetlenie matrycy zaraz po wypakowaniu po prostu boli. Nigdy w życiu nie widziałem gorszych kolorów w monitorze. Ale jest tani. Mimo wszystko lepiej kupić używany jakiejś normalnej firmy w tej samej cenie.

Mi Curved 34" gaming monitor. No to jest w cyrk. Matryca świeci od początku mega słabo, jest nierównie podświetlona, czarna tapeta to gwałt na oczach. Mam go ponad rok, używam całkiem sporo ale po tym czasie do momentu upłynięcia gwarancji powinien chyba trzymać jakiś poziom.
Xiaomi określa to jako Gaming Monitor ale masz do wyboru żeby używać monitora do przeglądania neta lub filmów to czerń redukujesz do zera w ustawieniach. To jest niezbędne żeby móc normalnie patrzeć na pulpit w OS. Ustawienia te w zasadzie nie nadają się do gier więc musisz męczyć się w tym ch*ym menu z regulacją kontrastu, cieni, bieli i innych duperelach. Dłużej spędzisz bawiąc się tym guzikiem w poronionym menu ustawień niż będziesz miał ochotę pograć.
Na papierze super, w praktyce totalne gówno. Dobrze działa przez krótki czas jeśli masz wysoki próg bólu. Jak chcesz monitor to serio, dopłać te kilka stówek do sprawdzonej firmy. Zmarnowane pieniądze, nie popełniaj tego błędu i kup coś lepszego.

Jakość to totalne dno, na rynku nie ma nic gorszego chyba.

#xiaomi #monitory #xiaomilepsze #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
Mi Curved 34" gaming monitor.


@fadamaka_fiku_miku: miałem przez rok Mi Curved

Dałem za niego 1775zł, w tej cenie nie kupisz innego 34" ultrapanoramicznego. Matrycę ma Samsunga, nie Xiaomi, podobnie jak trochę droższe Gigabyte. Matryca VA ze wszystkimi jej wadami i zaletami

Na coś naprawdę lepszego to tak dwa i pół, trzy trzeba wyłożyć. Ja przesiadłem się na OLEDa, ale kosztował x razy więcej niż ten VA
  • Odpowiedz