Wpis z mikrobloga

A PAMIETACIE JAK LUDZIE MOWILI, ZEBY NIE STRZELAĆ PETARDAMI NA SYLWESTRA BO SIE UKRAIŃCY BOJĄ? XDD


@PodniebnyMurzyn: Ale to było fajne. Polska była jak nastolatek który zaopiekował się pieskiem ze schroniska.
Mimo że nie miało to specjalnego sensu to taka dawka empatii wydaje się pozytywnym zjawiskiem w społeczeństwie.
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn:
no powiem ci, że pozornie zabawne, ale jednak nie. Mam dobrą znajomą Ukrainkę, która kilka tygodni skrywała się w piwnicy w Charkowie, zanim udało jej się przedostać do Polski. I nie było jej łatwo pozbyć się stresu i nawyku kulenia się, gdy np. na pobliskim poligonie wojsko miało ćwiczenia. Z pewnością nic przyjemnego, wystarczy spróbować się nad tym zastanowić, zanim napisze się w necie, że hehe, ukry boja się petard.
  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz: Empatii tu nie znajdziesz. Jak się zaczęła masowa ucieczka z Ukrainy, pomogłem rodzinie nomen omen z Bachmutu. Umieściłem ich na jakiś czas w mieszkaniu, które i tak stało puste. Oni przez pierwsze dwa tygodnie bali się z tego mieszkania wyjść, a jak wychodzili, to zestresowani jak cholera i co chwila zerkali w niebo czy coś nie leci. Potem jeszcze dostali info że jakiś pocisk dużego kalibru walnął w ich dom
  • Odpowiedz