Wpis z mikrobloga

Używam od kilku dni w pracy półmaski 3m z najgrubszymi dostępnymi filtrami 3m. Czas pracy w masce to średnio godzina dziennie, po zdjęciu z twarzy maska jest kompletnie mokra w środku od potu i pary. Czy jest ryzyko że wilgoć może przedostać się do filtrów i zalęgną się tam jakieś grzyby czy inne syfy które będę wdychał po jakimś czasie używania takiej maski?
#bhp #medycyna #zdrowie #biologia
Kononienko - Używam od kilku dni w pracy półmaski 3m z najgrubszymi dostępnymi filtra...

źródło: temp_file5265503971804878266

Pobierz
  • 9
@Kononienko: uzywaj psikacza z alkoholem do dezynfekcji, po robocie zmieniaj filtry(miej ze 2 pary) i daj im wyschnąć Chociaz godzina dziennie to bardzo malo. Ja w takiej latałem 10h i nie mialem problemu z grzybami.
@jarezz no tak, ale wymiana sie je co kilkadziesiąt roboczogodzin (nie pamiętam dokładnie) W tym czasie zdążę je kilkukrotnie zawilgocic i użyć ponownie. One kosztują 160zl więc nie będę co chwilę wymieniał ????
@Kononienko co pprawdaa 3M odszkodowanie idące w miliardy wypłaca za ochronniki słuchu ale generalnie jeśli chodzi o ochrony dróg oddechowych nie słyszałem zastrzeżeń.
Zmieniaj filtry maksymalnie po czas o okresie z instrukcji. Nie powinieneś mieć problemu z niczym trzymając się tego zapisu.

W sumie to i tak mogę o pół litra się zakładać, że ta wymiana filtrów co X godzin ale w zależności kd środowiska pracy i może być wymagana częściej -