Wpis z mikrobloga

Dużo mówicie, że PiS i PO to to samo, to ja wam powiem, że nie to samo.

Ogólnie wiem, że na świecie standardy polityki i demokracji mocno upadły (vide Trump, Le Pen, Farage i inni), ale PiS to wszystkich przebija leciutko. Zacznijmy od tego, że za nic mają prawo. Jak za PO polityk złamał prawo, to jednak miał przypał. Taki głupi zegarek Nowaka udupił mu karierę. A teraz? 70mln na wybory, rozkazywanie poczcie polskiej, maseczki od handlarza bronią, emerytura netto (ups xD). Komuś coś grozi? No nie bardzo.

Standardy strasznie upadły. Jeszcze te 8 lat temu, jakby poważny polityk, a już nie wspomnę nawet o głowie państwa użył w publicznej wypowiedzi nieironicznie słowa "lewak" to byłby wyśmiany. A teraz? no chyba nie muszę podawać przykładów. W TVP paski na zasadzie "Tusk to idiota wszechczasów?", ale ze znakiem zapytania, więc oni wcale niczego nie sugerują, tylko pytają... Pokażcie mi taki pasek za rządów PO, plis, bo może mam wypraną pamięć?

Ja też nie znosiłem PO. Śmiałem się z KOD. Na trybunach stadionu krzyczałem "Donald matole twój rząd obalą kibole". Afera hazardowa odebrała mi smak życia, bo zarabiałem na pokerze online. I zagłosowałem sobie na Kukiza i Dudę. No i powiem wam, że odechciewa mi się żyć w tym państwie (choć kraj ładny). Ciężko mi sobie wyobrazić kolejną kadencję PiS. Dla równowagi psychicznej puszczam sobie filmiki Stonogi, śmiech przez łzy pozwala mi funkcjonować.

Kiedyś było jakoś inaczej. Geje byli jacy byli, ale nikt ich nie chciał wyrzucać z Polski ("nie chcemy gejów, żydów, unii europejskiej"). Każdy normalny człowiek był co najmniej za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego. A dzisiaj? Dzisiaj na kobiety mówicie "szmaty" i moderacja was za to nie banuje. Standardy strasznie upadły. Może do matki też mówicie per "szmato", nie wiem...

Boli mnie to strasznie. Bo już bym miał w dupie przewalone miliardy. Dobra #!$%@? z tym, niech sobie emeryci mają, niech będzie 800 na bombelka. Nie zgadzam się z tym, ale skoro tak chce większość to już trudno. Bolą mnie metody, autorytarne, antydemokratyczne, dla mnie losowe. Czym mnie jutro zaskoczy PiS? Himars dla gminy z największą liczbą ruskich rakiet? Prawo to tylko narzędzie w rękach prezesa, co on ogłosi to będzie.

Zauważyliście, że umarła całkiem debata publiczna? Dzisiaj tylko 'dyskutujemy' na obelgi. Nie ma żadnej debaty. Nie mówi się, czy wiek emerytalny zły taki, czy dobry inny, ani dlaczego, tylko wytyka się palcem "a ten podniósł/obniżył - to diabeł jest!". Postępuje dehumanizacja, pogarda. Mówicie, że za PO było to samo, a ja twierdzę, że takiego języka jak dzisiaj nie było nigdy. Upadły wszelkie standardy i upadają dalej. Liczy się tylko by komuś #!$%@?ć i mieć wyświetlenia.

Ja bym nawet z tego waszego Mentzena nie cisnął łacha. Niech sobie intronizuje Chrystusa na króla Polski i co tam jeszcze, jeny komu to szkodzi, mnie to nie rusza wcale. Ale kurde, podjudzanie na mniejszości, obrażanie kobiet, dehumanizowanie osób innej orientacji. No ja #!$%@?, było to już kiedyś. Historia nas niczego nie uczy? "ale to są tylko słowa", no właśnie nie tylko, bo słowa prowadzą do czynów.

Kurczę no wprowadzajcie wolny rynek, super, ja też jestem wolnościowcem! Ale jak możecie tolerować szurów od 5g, Brauna, Korwina, narodowców? Co jeden to większy zamordysta. Pozwólcie nam kurde żyć spokojnie. Nie wiem, obniżajcie podatki albo podnoście, ale nie róbmy z tego wojny polsko-polskiej. Możemy porozmawiać o bilansie uczestnictwa w UE, ale straszenie Sorosem, Schwabem, robakami to jest jakieś kuglarstwo. Na kogo to działa? Na mnie nie. Naprawdę takimi środkami chcecie zdobyć władzę?

Jedyne co mi się marzy, to żeby po wyborach wszystkie partie opozycyjne (łącznie z Konfederacją) zrobiły umowę: "słuchajcie dzieli nas prawie wszystko, ale łączą nas rządy prawa. Nie może być zgody na łamanie prawa. Rozliczmy PiS, powsadzajmy przestępców do więzienia, a potem mogą być nawet od razu kolejne wybory. Uczciwe, bez rozwalania publicznej kasy, bez udawanych referendów, z normalna dyskusją na temat gospodarki."

No, ale to marzenie ściętej głowy. Wiadomo, że tematy to będzie nadawanie na imigrantów, lgbt, unię i nawet nie chce mi się myśleć co jeszcze, bo tym rzygam.

Z fartem.

#pis #wybory #neuropa #4konserwy #konfederacja #koalicjaobywatelska #polityka
  • 18