Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy!

Co robicie z wolnym PLN? Obecne po obniżeniu stóp, wymiana na obcą walutę wiąże się ze stratą na stracie. BTC albo inne krypto, to też niepewny biznes...

Jak lokujecie swoje oszczędności? Co oplaca sie w tej chwili w Pl? Widzę reklamy lokat po 6-7% ale to ciągle poniżej inflacji. (°°

Jak to ogarniacie?

#finanse #oszczedzanie #obligacje #inflacja #stopyboners #
  • 8
@jako_45: złotówka odrobi spokojnie. Na razie ja bym nei kupował chyba, ze chcesz order wykopowego inwestora :) Chociaż z drugiej strony z naszymi asami nigdy nic nie wiadomo
@LordLookas no właśnie jestem troche zielony w temacie. Ogólnie nie mieszam w Pl ale wkrótce dostanę odszkodowanie za wywłaszczenie części mojej nieruchomości przez państwo. Będzie to w PLN, dlatego szukam jakiegoś sposobu, żeby uchronić się przed inflacją
@jako_45: 6-7% to poniżej inflacji ale bez ryzyka. Jakie ryzyko jesteś w stanie ponieść? Czym większe ryzyko powoduje że możesz stracić a nie zyskać a do tego inflacja.
@jako_45 na wysoka inflacje obligacje indeksowane inflacja będą chyba najbezpieczniejsze. Nie jest to giełda wiec nie zarobisz ani od razu ani kokosów ale ryzyko jest niskie. Nie uchronisz się przed cala inflacja i tak bo pierwszy rok oszczędzania jest zawsze na inny procent, aktualnie 10-letnie bodajże 7,25% a od drugiego roku inflacja + marża co wychodzi zazwyczaj i tak więcej niż na lokatach w banku. Za czerwcowe z zeszłego roku mam aktualnie
@jako_45: Niewielkie ryzyko to metale szlachetne, średnie ryzyko to short na wig20, większe to kupowanie poszczególnych spółek ale nic nie gwarantuje zysku więc lokata wydaje się całkiem rozsądna