Wpis z mikrobloga

@erebeuzet: Co to za zwrot "równouprawnienie kobiet"? Równouprawnienie jest wtedy kiedy obie płci mają dokładnie te same prawa. Widocznie chcą zamaskować informację, że wiedzą, że mężczyźni w Polsce są dyskryminowani, ale im to wisi.
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Unikam jak ognia tego tematu w towarzystwie, bo zawsze konczy się kłótniami, ale 90% tych kłótni to 2137 przykładów na dyskryminację mężczyzn, brak przykładów nierównouprawnienia, obalanie argumentu nierównych zarobków i argument ostateczny niepodwazalny: "BABA RODZI DZIECKO I CHLOP UCIEKA I ONA ZOSTAJE Z TYM SAMA!!11", jakby to dotyczyło conajmniej 90% dzieci w tym kraju XDDD
  • Odpowiedz
@erebeuzet: w tym całym "równouprawnieniu" chodzi zawsze o 2 postulaty:
1. Brak prawa aborcji - a mężczyźni, to niby je mają?
2. Nierówne zarobki - a co to istnieje prawo nakazujące płacić mniej kobietom?
No ale czego spodziewać się po lewicy i kobietach. Zero logiki i inteligencji.
  • Odpowiedz
@erebeuzet: lewica myśli, że dalej jest 1923 a nie 2023 rok. Chociaż jakby popatrzeć, łapią głosy tępych feministek. To w sumie nie lewica, tylko tępe feministki myślą, że jest 1923 rok. Nieważne xd
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku: "Historycznie kobiety miały mniej władzy" - przy rozmowie o obecnej polityce
"Historycznie kobiety miały mniej dostępu do informacji o świecie" - obecnie dominują w sieciach społecznościowych
"kobiety zajmują się dziećmi" - gdy coraz więcej ojców bierze opiekę a projekt ustawy o domniemaniu opieki naprzemiennej został zawieszony przez protest...feministek
"kobiety mniej zarabiają na tych samych stanowiskach" - jedyne statystyki jakie podają to że zarabiają mniej ogólnie bez brania pod uwagę podziału
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku: z tymi nierównymi zarobkami to zawsze daję swój przykład. Kiedy pracowałem w fabryce były też kobiety na takim samym samym stanowisku co ja. Zarabiały tyle samo albo więcej (staż pracy) ale robiły zdecydowanie MNIEJ i mogły dźwigać o wiele mniej ode mnie (i to ja min musiałem im pomagać to dźwigać kiedy trzeba było). I też mógłbym mieć o to problem, czemu one zarabiają tyle samo/więcej.
Ale oczywiście taki problem
  • Odpowiedz
@erebeuzet: dziwne, że na kilkaset lasek, które widziałem na tinderach/badoo/bumblee 99% dziewczyn ma skończone studia, pracę w lepszych firmach za więcej niż minimalna krajowa, kasę na lepszy ubiór i kondycję oraz na wycieczki zagraniczne, przez co mając 7 lat mniej ode mnie mają zwiedzone pół Europy ;]
Wielu mężczyzn - w tym ja- może o takim życiu tylko pomarzyć.
Po latach pracy w januszexie, który padł na ryj, szukam pracy i
  • Odpowiedz
@erebeuzet: czy lewica serio promuje swoje postulaty w stylu socrealistycznej propagandy? xD


@Piesek_z_depresja: Przecież oni otwarcie (szczególnie Razemki, ale i np. cała Młoda Lewica) pałują Wiplera do PRL xD. Poczytaj jakieś ich wysrywy broniące systemu, jego gospodarki itd. To już nawet SLDowscy aparatyczykowie z ery Millera (dziś to by dopiero była fajna partia, scena tak się przesunęła, że byli centrum xD) doskonale wiedzieli jakim gównem był PRL i absolutnie go
  • Odpowiedz