Wpis z mikrobloga

  • 1
@Dawidk01: Nie chce nobla, wolę zgrzewkę coli () A tak ten myślałem se nad tym i poczytałem w necie, teraz podobno magik zaplanowany to grzech i piekło, a pod wpływem impulsu już nie. Chociaż bez sensu bo jak np dziecko znajdzie tabletki i je połknie i zrobi kaput to nie jest pod wpływem impulsu i praktycznie kwalifikuje się jako magik i co dla niej
@gien: Ale spowiedź #!$%@? daje tak naprawdę. Bo podstawą jest skrucha, a skoro jest skrucha to drugi raz tego samego grzechu nie popełnisz (a już na pewno nie szybko). Więc dzisiaj w akcji zabiłeś/zraniłeś typa, wyspowiadałeś się, a wieczorem zabiłeś/zraniłeś znowu czyli zrobiłeś to samo, czyli piekiełko wita XD
@Wanzey dokładnie. A tak jak wierny stwierdzi że skoro na tamtym świecie jest tak super i nie zdąży wesprzeć społeczności religijnej, spłodzić dzieci i nauczyć je posłuszeństwa wobec instytucji to jest to człowiek nieprzydatny.
@Wanzey: ogólnie jest chyba zasada, że jak ktoś ma problemy psychiczne, to nie do końca odpowiada za swoje czyny wg KK. Wyobraź sobie, że komuś na siłę podano narkotyki i on pod ich wpływem jakoś się zafiksował zaplanował i popełnił samobójtwo. No to nie do końca jego wina wtedy. Podobnie działa mózg chyba jak jest chory, żę nie ma do końca wolności w wyborze, tylko jest jakoś zafiksowany. Z drugiej strony
  • 0
@Dawidk01: U mnie to bracie piekło murowane rogacz już mi zajął miejscówkę ( ͠° °) Chociaż te problemy psychiczne to może jest nadzieja na czyściec chociaż ()/
@gien: Jeśli żałujesz to nie popełniasz drugi raz tego samego grzechu w sposób świadomy, a jeśli robisz to w sposób świadomy to nie żałujesz tego co zrobiłeś i tylko oszukujesz Boga.
To tak na chłopski rozum.
Ale kumam że w tej wierze spowiedź to zwykła lipa i równie dobrze codziennie można biegać z tymi samymi grzechami bo ta spowiedź to tylko aby "oczyścić" sumienie i grzeszyć dalej w ten sam sposób.
  • 0
@PaniElizabeth34: Jooo, ja tam chce wierzyć że po śmierci jest reinkarnacja w innego człowieka ale pewno jest tak jak ja miałem jak prawie umarłem. Czujesz spokój, wiesz że nie żyjesz i po tym jak twój mózg umrze to znika twoja świadomość a twoja energia wydostaję się i nie wiem może trafia coś innego zasilać nie wiem, fakt że twoja świadomość przestanie istnieć to coś co ciężko sobie wyobrazić i myśleć o
@Wanzey: Niestety semicko-katolicka wiara gloryfikuje cierpienie , im ci #!$%@? tu tym lepiej ci będzie na górze . ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepszy Scam na świecie bo nikt nie wróci by zdać relacje ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: