Wpis z mikrobloga

Nasz architekt złożył podanie o wykonanie przyłącza gazu do działki. Linia gazu biegnie w drodze zaraz obok naszej działki (wzdłuż) więc nie ma problemu ze skomplikowaną lub kosztowną inwestycją.

Dostaliśmy termin przyłączenia do września 2027 roku, planujemy zakończyć budowę w okolicach lata 2026 roku ale ogrzewanie przydałoby się już trochę wcześniej.

Podczas wizyty w PGNiG dostałem informację, że nie można z tym terminem aktualnie nic zrobić i jest to spowodowane ograniczonymi środkami na przyłącza. Dostałem poradę by podpisać umowę i w czasie budowy domu co jakiś czas składać wniosek o przyśpieszenie terminu jednak na dzień dzisiejszy nie mam żadnej gwarancji, że ten termin będzie mógł być skrócony i powinienem mieć alternatywę w postaci np. pompy ciepła. W najgorszym przypadku mogę rozwiązać umowę jeżeli nie zostaną rozpoczęte prace nad przyłączem.

Dodatkowo dostałem informację, że gdybym złożył wniosek o podłączenie w tym miesiącu a nie wcześniej to dostałbym całkowitą odmowę bo aktualnie nie są wydawane warunki przyłączeń.

Miał ktoś podobną sytuację w ostatnim czasie i udało się coś innego ustalić?

#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem
Vojak - Nasz architekt złożył podanie o wykonanie przyłącza gazu do działki. Linia ga...

źródło: q29635W

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Vojak: rok czy dwa lata temu z tego samego powodu tj. "brak środków finansowych" PGNiG wypowiadało umowy przyłączeniowe i wolało płacić kary umowne niż robić ludziom przyłącza
  • Odpowiedz
@Vojak: miałem do pociągnięcia niecałe 2m rurki z gazem i czekałem prawie rok więc raczej tego nei przyśpieszysz. W moim przypadku "przyśpieszyłem" to tak, że kiedy kontaktował się ze mną wykonawca w celu ustalenia miejsca na skrzynkę to po jakimś czasie zadzwoniłem do nich i wtedy pani powiedziała, że skoro dzwonię i mi zależy to może wrzucić mnie "na górę" i zrobią mi to szybciej.
  • Odpowiedz