Wpis z mikrobloga

Mircy, planuję sobie ocieplić poddasze wełną i muszę zmajstrować sobie stelaż pod GK. No i licho się znam na tych rzeczach, jestem tylko małpą z narzędziami. Jak powinienem rozwiązać korytarz i garderobę? Robić profile CD po długości czy po szerokości? Na zrzutach w komentach dwie opcje jakie wyrysowałem (czerwony kolor - profile przyścienne, zielony profile CD60).Na schodach to sprawa jasna bo tam jest skos. Aha, jak coś to wiem, że profile CD co 40 cm, nie sugerujcie się wymiarami na zrzutach.

#budownictwo #budowadomu #wykonczenia #remontujzwykopem
  • 17
  • 0
@languser: jeżeli dam profile po długości i będą one przy samych ścianach, to jak dobrze to sobie wyobrażam, to po prostu przyklejam na taśmę dwustronną do tych profili od spodu?
@matrioshq tak, a jak zostanie uszczelnione połączenie foli ze ścianą? Profil ud znacząco ulatwia poprawne uszczelnienie tego połączenia.

Rozumiem, że chcesz wykonać wełnę, paroizolację I konstrukcje sam a płytowanie i szpachlowanie zlecić, tak?
@matrioshq: Polecam obejrzeć jakieś materiały nt ocieplania poddasza na jutubie. Bardzo przejrzyste materiały instruktażowe ma rigips. Korzystałem tez z filmów autora "działkowy hobbysta", gdzie wszystko było omówione ze szczegółami krok po kroku. Jak to obejrzysz to Ci się rozjaśni co z czym i jak. Zrób sobie listę rzeczy do kupienia (bo jest tego sporo, u mnie wyszło 23 pozycje do kupienia) co byś nie musiał latać co chwilę do marketu. Kup