Wpis z mikrobloga

Jest 1,2 ha za 21 000 - w lesie po wycince. Dobra to inwestycja? Posadzić drzewa i se będą nabierały wartości. Są jakieś wydatki przy takiej plantacji? W sumie to mi niepotrzebne, ale nie mam co z kasą zrobić, a inflacja dopiero się rozpędza. #rolnictwo #lesnictwo #las #inwestycje
  • 21
  • Odpowiedz
@7160 ogólnie jeśli to przy lesie (otoczone lasem) to i samo się obsieje, choć sadzonki są tanie i gdy posadzisz to szybciej i równiej zacznie wschodzić, początkowo trzeba kosić pomiędzy sadzonkami by szybko rosnące ziele nie blokowało dostępu słońca, później trzeba co kilkanaście lat wejść i wyciąć troszkę drzew bo jak za dużo to nie mają miejsca by się dobrze rozwijać.
  • Odpowiedz
@7160: Według mnie to to ogłoszenie już nieaktualne. Trzeba by zobaczyć najpierw w jakim to jest stanie po tej wycince. Czy tylko zebrali gałęzie czy też może wykarczowali. Jak tylko zebrane gałęzie to karczowanie to duży koszt dodatkowy.
  • Odpowiedz
@7160: Najprawdopodbniej właściciel ma też działkę obok i przez nią dostęp. Jak ta zostanie sprzedana to zostaje bez dojazdu prawnego.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@gobi12: A tak na marginesie - jak jesteś z tych okolic to przypinaj traktora stalową linka do słupka - wczoraj słyszałem, że dwa traktory ukradli. Jednemu rolasowi w nocy ze stodoły wyjechali
  • Odpowiedz