Wpis z mikrobloga

#wydarzenia #polska #kara #urzadskarbowy #prawo #obywatel #ciekawostki #pieniadze
Skarbówka nałożyła mandat na sprzedawczynię lodów, bo ta położyła paragon na ladzie

"Do dość kuriozalnej sytuacji doszło jakiś czas temu w jednej z lodziarni w Polsce. Do okienka podszedł mężczyzna, który zamówił dwie gałki lodów. Pracująca tam ekspedientka – Ukrainka Julua Myszalowa – wydrukowała paragon, położyła go na ladzie przed klientem i poszła realizować zamówienie. Nagle za panem pojawiły się dwie osoby, które zawiadomiły, iż są ze skarbówki i nakładają na ekspedientkę mandat.

Przyszedł do mnie klient, ja nabiłam dwie gałki i wydałam mu paragon, położyłam tutaj na ladzie. I poszłam nakładać loda. Za nim przyszły dwie osoby i powiedziały od razu, że mam mandat i mam to zapłacić. Zapytali się, ile mam lat, czy mam 18 w ogóle i czy jestem Ukrainką. Ja powiedziałam, że tak – relacjonuje ekspedientka.

Kontrolerzy domagali się okazania paragonu wydanego mężczyźnie. Ekspedientka pokazała więc paragon leżący na ladzie. Kontrolerzy jednak utrzymywali, że to nie ten paragon, który otrzymał mężczyzna. W rezultacie kobieta otrzymała mandat w wysokości 3 tys. złotych.

Poszło jednak o coś innego niż niewłaściwy paragon. Kontrolerom chodziło o to, że ekspedientka położyła paragon na ladzie, zamiast wręczyć go klientowi prosto do ręki.

Eksperci twierdzą, że nie ma przepisów nakazujących takie zachowanie ze strony sprzedawcy. Jasno mówią one tylko o „wydaniu paragonu”, a nie o wepchnięciu go do rąk klienta."
januszzczarnolasu - #wydarzenia #polska #kara #urzadskarbowy #prawo #obywatel #ciekaw...

źródło: Zrzut%20ekranu%202023-09-11%20205501-20230911205508

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz