Wpis z mikrobloga

I cyk, pre-settled przedłużony za nic o 2 lata, mimo że nie mieszkam w UK

Myślicie, że będą tak przedłużać pre-settled w nieskończoność? Nie wydaje mi się, aby na rękę było im pozbycie się taniej, białej, bliskiej kulturowo i bezkonfliktowej siły roboczej z EU, żeby co? Zastąpić ich hindusami czy innymi arabami?

IMO będą pre-settled przedłużać co roku albo wszystkim skonwerują na settled bez dowodów i elo

#uk

Pre-settled w nieskończoność?

  • Tak - będą przedłużać 60.6% (43)
  • Nie - wygaśnie 39.4% (28)

Oddanych głosów: 71

  • 14
@Radek41: Przedłużenie na dwa lata to środek przejściowy, docelowo mają automatycznie przyznawać settled po spełnieniu warunków do jego uzyskania i mają sami sprawdzać spełnienie tych warunków. Jest to skutek orzeczenia sądu z początku zeszłego roku, który uznał obecne przepisy za niezgodne z umową o wyjściu z UE. Do czasu wprowadzenia docelowych przepisów HO przedłużył pre-settled wszystkim o 2 lata, bo w drugiej połowie tego roku wygasłyby pierwsze statusy pre-settled przyznane w
@groman43: Teoretycznie powinien wygasnąć, ale wygaśnięcie pre-settled z powodu pobytu poza UK nie następuje automatycznie, ktoś musiałby się nad tym pochylić i zająć. Zresztą op może to sobie sam sprawdzić, to co widzi w systemach UKVI to jest to, co widzi Border Force, potencjalny pracodawca czy ktokolwiek inny zainteresowany jego statusem imigracyjnym.
@Radek41: Nie musisz wpadać od czasu do czasu na 24h, nic ci to nie da do uzyskania stałego
@groman43: @chemik_kieszyk: pre settled wygasa, jeśli jesteś 2 lata poza UK. A ja co roku jestem na dzień+ to jak ma wygasnąć? W systemie Home Office wszystko valid. Oczywiście w 2027 wygaśnie pewnie, ale mam jeszcze jeden trick w rękawie.
@Radek41: https://www.gov.uk/guidance/immigration-rules/immigration-rules-appendix-eu

(i) absence(s) from the UK and Islands which exceeded a total of six months in any 12-month period, except for:

(aa) a single period of absence which did not exceed 12 months and was for an important reason (such as pregnancy, childbirth, serious illness, study, vocational training or an overseas posting, or because of COVID-19); or

W systemie Home Office wszystko jest w porządku, bo pewnie tak jak napisał
@Radek41: no i po co.ci to jak i tak tam nie mieszkasz cwaniaczku? Myślisz że masz otwarta furtkę do uk wrazie co? Mylisz się i sobie nie odpowiadaj już chorych teorii
@natuuris: czlowieku chory z nienawisci co cie to obchodzi? Tak ma otwarta brame. @Radek41 i wszyscy na tagu. Mysle ze w 2025 odjaniepawli sie grubsza imba. Dlaczego?? Cala polnoc anglii jest zawalona new buildami. Przyrost naturalny jest znikomy. Tam nie bezie mial kto mieszkac. Chyba ze nagle naplynie nowa fali uchodzcow nie biedakow pontonami o nie to nie jest pod nich przygotowane. Przez ostatnie dwa lata przyjechalo ponad 300 tys ludzi