Wpis z mikrobloga

#polityka #konfederacja #korwin #wybory
Dobry wieczor Wykopki. Jako ze nie dlugo wybory a ze sledzenia sceny politycznej codziennie juz dawno wyroslem (szkoda zdrowia i nerwow na to). To chcialem sie was zapytac o taka kwestie. Jako osoba ktora juz kiedys na PO sie sparzyla, PiS podpadl swoja buta, nepotyzmem i rozdawnictwem na ostatnich wyborach glosowalem na Konfederacje. Ale ostatnio jak wojna na ukrainie zaczela sie na wykopie pojawilo sie swego czasu bardzo duzo wpisow (jesli dobrze pamietam) ze Konfa jeat na pasku ruskich, sponsorowana z pieniedzy kremla a Korwin Mikke oraz Braun to juz w ogole (po ich nie ktorych wypowiedziach na temat wojny za wschodnia granica). A teraz znowu na wykopie czytam, ze Konfa to jedyna sensowna alternatywa i ze fajnie bedzie gdy zyskaja wiecej niz 10%. To pytam, jak w koncu jest z ta Konfederacja? Czy sa oni patriotami za wolnorynkowa Polska i niskimi podatkami czy faktycznie sludzy ruskich. Moglby ktos cos sensownie odpisac czy z czystym sumiemiem mozna na kogos z nich oddac glos? Bo reszta sceny politycznej (a zwlaszcza PO i PiS) nie trafia do mnie w ogole. Pozdro i milego tygodnia!
  • 12
@AntiAdzik: odpowiedź sobie sam - twarzą konfy jest Bosak - stary narodowiec, socjalista, który gra wolnościowca. Obietnice wyborcze pod kątem kosztów w praktyce są na poziomie lewicy. A przy okazji bronią Pisowców w głosowaniach czy wspierają ich w momencie, gdy głosowanie mogło by nie przejść. Być może nie będzie wolności, ale przynajmniej bratanie się z PiSem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz d_garm - @AntiAdzik: odpowiedź sobie sam - twarzą konfy jest Bosak - stary narodowiec...
źródło: QUJDREVGfjQrJiR2eTxzIWh-cCw_ZX13P2ZoZ3lxY2EyazQsOiIjMDorfCIkMiE0PTR8NTpoMCUjayR0eSM4JjooMzx5Ijw3LyB9dTQmZGEocmJoYyViM2dwNiRlajNgf3V_IGUmYGR7IWZwMCJidzc
@AntiAdzik: Sytuacja jest bardzo prosta w nadchodzących wyborach.

Albo głosujesz za pisem albo głosujesz przeciwko pisowi. Nie trzeba codziennie śledzić polityki by widzieć co pis odwalił i jak okazują właśnie tą butę ZA każdym razem gdy tylko mogą. Nigdy w III RP nie mieliśmy tak debilnego rządu jak teraz. Głosuj na PO bo tylko głosy na nich gwarantują odsunięcie pisu od władzy.

Nie ma znaczenia czy ich lubisz czy nie. Żadna
@d_garm: Ta grafika jest nieaktualna, bo KO i PiS jest bez przedstawionych programów. Oraz jak wygodnie akurat te partie zostały przedstawione jako najstabilniejsze, bo najmniej kosztują ich obietnice. Śmierdzi manipulacją na kilometr.
@1nfinity: Nie jestem naganiaczem ani neuropkiem, obserwuje co się dzieje ale Konfederacji znacząco spada poparcie i to nie bez powodu. Nie dość, że Konfa jest jaka jest to jeszcze pierdzielą takie kocopoły miejscami i robią fikoły w wywiadach. Mój brat trzymał się ich mocno a ostatnio z nim rozmawiając szkalował ich ostatnie wypowiedzi i już ich nie popierał (z ciekawości: nie, nie ma 18 lat, ma z dwa razy więcej). Spierdzielili
@gryyyn tak samo śmierdzi jak konfederackich obietnice wyborcze, których koszt dzielnie konfederackich boty pomijają. Każda wypowiedź i grafika konfederacji śmierdzi manipulacja i cherypickingiem na kilometr.
@d_garm: Ale po co ten whataboutism? Mówiłem o grafice WP, która nie uwzględnia programów wyborczych PiS i PO, przez co jest nierzetelna i bazuje na wyobrażeniach z dupy redaktorka Money.pl. Co mają do tego grafiki konfy? Co to ma do rzeczy?
@d_garm: To wrzucaj aktualne źródło a nie grafikę sprzed kilku tygodni, jak programów wyborczych dla największych partii nie było. Naprawdę musiałem pociągnąć za język, żeby dostać faktyczne źródło zamiast grafiki, która wali sypniętym groszem na kilometr? Bądźmy poważni.