Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania #polska #pytanie #pytaniedoeksperta #nieruchomosci

Taka sytuacja - będę podpisywał umowę rezerwacyjną z developerem. Po negocjacjach ustaliliśmy iż mam zapłacić (wartości poglądowe, realne liczby nie mają tutaj znaczenia) 200k za mieszkanie, 40k za miejsce parkingowe i 20k za komórkę, czyli 260k total. Okazuje się, że na umowie rezerwacyjnej jest wpisane 240k za mieszkanie, 10k za garaż i 10k za komórkę (czyli wartość mieszkania została "zawyżona" w stosunku do tego co ustaliliśmy, a wartość garażu i komórki znacznie zaniżona). Suma całkowita jest taka sama, jedyne co się zmieniło to jej rozbicie.

Moje pytanie - czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Jest jakiś konkretny powód dla którego deweloper to zrobił, w konsekwencji którego ja na koniec stracę? Jeżeli ma się ekwiwalentny wybór, to co lepiej wybrać, większą czy mniejszą wartość mieszkania?
  • 10
@bolidupsko: Dla ciebie nie ma znaczenia, dla dewelopera takie że podbija cenę z metra w inwestycji i wygląda to lepiej w statystykach dla banków pod kolejne inwestycje, bo parkingi i komórki nie są obligatoryjne w przeciwieństwie do czystego pum-u
Moje pytanie - czy to ma jakiekolwiek znaczenie?


@bolidupsko: Ma, bo jeśli po wybudowaniu okaże się, że metraż jest większy niż zakładany w umowie, to będziesz dopłacał, a cena metra będzie liczona od 240k a nie 200k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no ta, ale może też być mniejszy


@bolidupsko: Ja byłem szczęśliwcem z dopłatą za dodatkowe 0.4 mkw. Z ciekawości zrobiłem ankietę na forum osiedlowym i na 30 oddanych głosów, 100% było, że metraż im się zwiększył ( ͡° ͜ʖ ͡°) także mieli dodatkowy zarobek.