Wpis z mikrobloga

Poszukiwania samochodu. Ciąg dalszy.

Odwiedziliśmy dilera używanych samochodów. Oglądaliśmy Fiata Stilo Dynamic 1.4 2006 r. (przejechane ok 64k mil) za 1689 £. Ogólnie najbardziej zniechęcił nas sprzedawca: gbur. Cena nie podlegała negocjacji. I nie wspomniał o dodatkowym koszcie 99 £ za "administrację". Brak MOT. Kazali czekać na przegląd tydzień. I do opłacenia podatek drogowy 175 £. Cena urosła do 1963 £ (plus ubezpieczenie). Do tego był problem ze sprzęgłem.

Natrafiliśmy na jeszcze jeden samochód. Alfa Romeo 147 2.0 TS Lusso 2004 r. od prywatnej osoby. Cena 1000 £. Opłacony podatek do maja, i przegląd do listopada. Problem: auto ma przejechane 115k mil. Mój facet mówi, że sprawia wrażenie "zajeżdżonego". Ale" na oko" 6 miesięcy pojeździ.

Ogólnie nie ma ciekawych samochodów w okolicy, a jak już są to nas nie stać :)

Chyba kupimy więc sobie Alfę "złoma" :) bo nam się tyłki palą. Bez samochodu ani rusz.

#uk #anglia #emigracja #kupnoauta #samochody #motoryzacja
  • 16
  • Odpowiedz
@ArpeggiaVibration: 1. Oplata za administarcje to zwykly walek

2. Tax jest rzecza oczywista

3. MOT powinno byc w ciagu kilku godzin zrobione. Cos bylo nie tak i pewnie na szybko to reperowali

4. Alfa przy tym przebiegu raczej bedzie kiepska

Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker: ja się w ogóle nie znam i nawet nie podpowiadam mojemu facetowi, co mi się podoba a co nie, bo to on będzie jeździł tymi 4 kółkami. W każdym razie mamy Fiata Bravę z 2001 roku i w zeszłym roku robiliśmy remont generalny i jeździ super. Jest niezawodny. Łezka się kręci w oku, jak się myśli o rozstaniu z nim.
  • Odpowiedz
@davidoff_OB: Z poprzednim Fiatem tak było (Tipo z 1990). Właściwie pod koniec życia (2004 rok) to już w nim podłogi nie było i strach było po większych dziurach jeździć by za chwilę nie szorować tyłkiem po asfalcie. Z naszą Bravą jest wszystko OK - prawdopodobnie dlatego, że poprzedni właściciel w okolicach 2004 roku zakonserwował ją od spodu jakimś smaropodobnym dziadowstwem (po przeczytaniu jakiegoś artykułu w motorze czy innym autoświecie). Ja jestem
  • Odpowiedz