Wpis z mikrobloga

Zna ktoś może jakiegoś dobrego dietetyka który ogarnie mi dobrze dietę na ok 2 miesiące fodmap(zna się na jelitach). Okazało się, że mam dysbioze jelita grubego, okropne skurcze jelit, biały język z paskudnym zapachem tak, że ludzie odchodzą ode mnie i nie chcą mieć kontaktu - i tak całe życie rozwalone mam (). Myślałem czy samemu tego nie ogarnąć, kupić książki itp itd ale chciałbym to raz na zawsze ogarnąć bo nie da się tak żyć z tak tragicznym oddechem. Biorę tydzień antybiot na zabicie wszystkich bakterii jakie są w jelitach i pierwszy raz od kilkunastu lat moje atopowe zapalenie skóry na dłoniach(potnica) zaczęła się goić. Szukam bardzo dobrego dietetyka, dziękuję za pomoc

#dieta #pytanie #lekarz #pytaniedoeksperta #dietetyka #sibo #zdrowie
  • 5
  • Odpowiedz
@Loscompanieros: Skąd pomysł, że fodmap ma być dobry na dysbiozę jelit. (tak jestem dietetykiem, nie losowym mirkiem na tagu). W takim przypadku normalne zasady zdrowego żywienia, trochę ograniczenie błonnika i dieta lekkostawna po prostu bez cudowania z fodmapsem. Nie ma pod tę jednostkę specjalistycznej diety (i nie da ona żadnej przewagi)
  • Odpowiedz
@Kasahara: rozmawiałem z gastrologiem i mówił o fodmapie po zakończeniu antybiotykoterapii + enterol. Obejrzałem materiały, poczytałem na reddicie co ludzie mają do powiedzenia z praktycznie 1:1 tym samym problemem co ja i jednak duża część osób z nich pisze o bardzo rygorystycznej diecie fodmap przez te 6/7 tygodni. Niektórzy walczą latami(nie podchodzili do tego fodmapu jak należy) i dopiero po antybiotyku za 3 razem i rygorystycznej diecie radzili sobie z tym.
  • Odpowiedz
@Loscompanieros: Ogólnie wybrałbym jeden probiotyk + enterol, wiećej nie znaczy lepiej i czasem nadmiar probiotyków może dawać podobne objawy jak sama dysbioza. Może być albo vivomix, albo ten lab one albo sanprobi ale nie bierz wszystkiego na raz
  • Odpowiedz
gólnie wybrałbym jeden probiotyk + enterol, wiećej nie znaczy lepiej i czasem nadmiar probiotyków może dawać podobne objawy jak sama dysbioza. Może być albo vivomix, albo ten lab one albo sanprobi ale nie bierz wszystkiego n


@Kasahara: Dziękuje za odpowiedź
  • Odpowiedz