Wpis z mikrobloga

@kubsle:

Różniczkowalność jest warunkiem wystarczającym dla ciągłości (tzn żeby funkcja była ciągła wystarcza np, żeby była różniczkowalna). Nie jest to warunek konieczny dla ciągłości (tzn są funkcje ciągłe, które nie są różniczkowalne).


http://www.matematyka.pl/82391.htm - ale nic nie obiecuję.
  • Odpowiedz
@Deykun: no szczerze mówiąc zupełnie nie wiem o co chodzi w twoim poście - kolega pytał o związek ciągłości z całkowalnością, a ty zacytowałeś fragment o relacji różniczkowalności do ciągłości - to może wytłumacz o co ci chodziło, co?
  • Odpowiedz
@prusi: (#)

3. Tutaj rozumujesz poprawnie. Różniczkowalność jest wystarczająca dla całkowalności. Nie jest konieczna.


Funkcja ciągła -> Funkcja różniczkowalna -> Funkcja całkowalna

W ogóle to wszedłeś w temat czy tak po prostu dowalasz się do mnie o to, że podałem odpowiedź na pytanie?

Cytat może nie jest fortuny ale sam link daje nawet szerszą odpowiedź.
  • Odpowiedz
W ogóle to wszedłeś w temat czy tak po prostu dowalasz się do mnie o to, że podałem odpowiedź na pytanie?


@Deykun: zarzuciłeś mi, że nie umiem czytać ze zrozumieniem, a okazało się, że ty nie wiesz co piszesz, gdzie tu sens? dowalasz się do mnie, że cię poprawiłem?
  • Odpowiedz
@prusi: (#)

Tak pomyliłem się, ale też podałem prawidłową odpowiedź na pytanie kilka minut po jego zadaniu (o godzinie 23).

Naprawdę mógłbyś trochę wrzucić na luz.
  • Odpowiedz