Wpis z mikrobloga

Konkrety Koalicji Obywatelskie od 1 do 9. Dla mnie brzmi super
- podniesienie kwoty wolnej od podatku z 30 tys. do 60 tys. zł
- wprowadzenie obligacji antyinflacyjnych emitowanych przez NBP
- zniesienie podatku od zysków kapitałowych, tzw. podatku Belki
- za świadczenie chorobowe od pierwszego dnia zapłaci ZUS
- urlop dla przedsiębiorcy: jeden miesiąc bez składek, świadczenie w wysokości połowy minimalnego wynagrodzenia
- powrót do ryczałtowego systemu rozliczania składki zdrowotnej
- druga waloryzacja emerytur i rent, gdy inflacja będzie przekraczała 5 proc.
- kasowy PIT: przedsiębiorcy zapłacą podatek dopiero po otrzymaniu środków z tytułu zapłaconej faktury
- zniesienie zakazu handlu w niedzielę

Brzmi całkiem fajnie!

#bekazkonfederacji
#bekazpisu
#polska
#polityka
#wybory
  • 48
  • Odpowiedz
@kx_keytinho: Nie jest źle ale są też socjalne pierdy np. "92. Wprowadzimy 600 zł dopłaty na wynajem mieszkania dla młodych."

No i brakuje mi wywalenia religii ze szkół do salek katechetycznych/świetlic/zajęć pozaskolnych, bo jak by to raz zrobili to o powrocie nie było by mowy ;)
  • Odpowiedz
  • 31
I co teraz Konfiarze?
Nie ma partii wolnorynkowych dla przedsiębiorców?
Wiem, że nie jest to partia idealna ale chyba można nie głosować na prawicowych katonarodowców prorosyjskich?
Już nie mówiąc o Trzeciej Drodze, która ma podobny profil jak KO tylko ciut bardziej konserwatywny
  • Odpowiedz
@bartekppp:

No i brakuje mi wywalenia religii ze szkół


Aby to postulować partie muszą postulować zerwanie/negocjacje konkordatu. Dzisiaj to byłaby jedna z najgłupszych rzeczy, jakie można robić, bo gdyby to doszło do skutku i PiS wróciłby do władzy, to antyklerykałowie stwierdziliby, że stary konkordat nie jest taki zły

Jak chcesz coś zmienić w sprawie religii w szkole, to można zrobić jak mówi PL2050, czyli zmienić liczbę godzin religii w szkole, zmienić
  • Odpowiedz
@kx_keytinho: problem z Tuskiem jest niestety taki, że on lubi sobie naobiecywać, a dotrzymanie obietnic wychodzi mu już gorzej.
No ale obietnice fajne i do tego trzeba udupić PiS, więc może się skuszę. Zobaczę jeszcze, co obieca Trzecia Droga.
  • Odpowiedz
@Klimbert: Też jestem zaskoczony, że tak dobrze to wygląda ALE boję się, że jarek obiecał stażowe i wszystkie stare pierdy teraz murem za pisem pójdą (a jak skończą pracować na tej emeryturze i się okaże, że na chleb nie starcza to już nieważne :))
  • Odpowiedz
spełnią 30% to i tak będzie nieźle tak naprawdę


@bartekppp: oby aż tyle. I od razu pytanie, czy w tych oby 30% będą rzeczy ważne, czy takie niezbyt?
  • Odpowiedz
  • 6
Generalnie KO>Konfederacja - bo mają część podobnych postulatów gospodarczych, a tylko KO jest w stanie rządzić i je wprowadzić, a Konfederacja jedyne na co ma szansę to cicha koalicja z pis.
Ktoś komu zależy na wolnym rynku i mniejszym socjalizmie powinien głosować na KO lub Trzecią Drogę.
  • Odpowiedz
zniesienie podatku od zysków kapitałowych, tzw. podatku Belki


@kx_keytinho: To jest fajne? Wyjaśnij mi jakbym miał 5 lat. Nadal bogaci będą się bogacić a biednym będzie zajebywane 40% z wypłat na start xD Tzn jest jeszcze ta kwota wolna, okej. Ale nie widzę nic fajnego w zarabianiu na kapitale bez podatku. Dlaczego nie brak opodatkowania pracy?
  • Odpowiedz
Brzmi całkiem fajnie!


@kx_keytinho: Jasne, a podali może koszty i źródła finansowania tych deklaracji ?
Skoro jechali po PiS za niefachowość to wypadałoby podejść do sprawy fachowo i choć w przypisach dać znać jak zapłacimy za to.
Bo likwidacja funduszu kościelnego to mniej niż 1% (tych) wydatków.
  • Odpowiedz
@kx_keytinho: przecież są już obligacje skarbowe indeksowane inflacją. Co więc zakłada pomysł obligacji antyinflacyjnych? Rozbudowanie bazy już istniejących instrumentów?
  • Odpowiedz