Wpis z mikrobloga

Mam RTX 3070 ale mój i5 9400f już nie wyrabia w takim Starfieldzie więc jak to Todd Howard powiedział - czas na upgrade PC ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gram na monitorku 1080p w trybach 75 lub 60Hz z v-sync i potrzebuje CPU który zapewni mi wydajność w grach bez irytujących ścinek które teraz doświadczam. Jako że socket 1700 jest wadliwy i bałby się w niego samodzielnie wsadzić procesor to rozglądam się za jakimś Ryzenem. I tutaj mam dylemat bo nie wiem czy iść w tańszego Ryzena 5 z 6 rdzeniami czy jednak zainwestować trochę więcej w Ryzen 7 z 8 rdzeniami. Konsole obecnej generacji mają przecież 8 rdzeni i pytanie czy gry które będą wychodzić w najbliższych latach będą to wykorzystywać? Chce mieć spokój na lata więc zaproponujcie mi najbardziej opłacalny obecnie procek.

#komputery #pcmasterrace #ryzen #gry
  • 10
@Larsberg: 7800x3d i nie masz takich dylematów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Konsole obecnej generacji mają przecież 8 rdzeni i pytanie czy gry które będą wychodzić w najbliższych latach będą to wykorzystywać?

a poprzedniej generacji ile miały?
@Larsberg jak chcesz mieć w miarę okej procesor, który pociągnie kartę, nowy typ ramu i możliwość upgradu w przyszłości to zobacz sobie ryzen 7 7500f - nie ma zintegrowanej karty, ale jest całkiem spoko cenowo. Jedyny minus to trochę więcej na start za płytę + ram w porównaniu do am4. Jeżeli chcesz AM4 to bierz MSI A PRO + R7 5700
Cena nie gra roli ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Larsberg: to zacząłbym od wymiany monitora. Zmieniałem GTX Titan Xp na RTX 3090 FE, później na RTX 4090 FE

Kiedy miałem największy przyrost z wrażeń z gier? Kiedy wymieniłem 21" fhd na 27" 1440p


A skoro cena nie gra roli, to proste że 4090, 13900K i jakiś fajny duży OLED 4K
@Atreyu: kurde, przesiadka na monitor 4k to petarda. W końcu nie widać tych zafajdanych pikseli. Teraz chce coś większego, bo jadę na 28", ale na bank nie zejdę już z podziałką
kurde, przesiadka na monitor 4k to petarda. W końcu nie widać tych zafajdanych pikseli.


@qciek: mój 4K 42" ma dokładnie takie same DPI jak 21" fhd - jedna różnica, siedzi się dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)