Wpis z mikrobloga

Ja nie rozumiem jak ktoś dalej może wierzyć w takie brednie o wyludniającym się #poznan, które od czasu do czasu wrzuci lokalny portalik a ludzie w komentach płaczą
Chyba wszyscy wiemy, że takie statystyki swoje a rzeczywistość swoje choćby dlatego, że
1. Poznaniacy przenoszą się do podpoznańskich wsi i miasteczek zwanymi "sypialniami Poznania" a dalej pracują w Poznaniu tylko muszą dojeżdzać z godzinę/ 2 godziny dziennie
2. Nie wliczono ludzi którzy oficjalnie nie są w Poznaniu zameldowani a tam mieszkają, np. studenci czy ludzie którzy chcą się przeprowadzić i obecnie wynajmują mieszkanie w Poznaniu.
3. CHŁOPSKOROZUMIZM ON: Jeżeli miasto się wyludnia to korki powinny się zmniejszyć (#!$%@?ąc od tych remontów). Czy korki się cokolwiek zmniejszyły?

Na dodatek takie wyludnianie może mieć pewne plusy jak choćby łatwiejszy dostęp do usług publicznych no i mniejsze korki
Co lokalsi sądzą o tej sprawie?

#poznan
No_mad - Ja nie rozumiem jak ktoś dalej może wierzyć w takie brednie o wyludniającym ...

źródło: guspz

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@No_mad: No nie. Jeżeli miasto się wyludnia na przedmieścia to i korki się zwiększają. Inna rzecz, że akurat Poznań jest tu dość konwencjonalny jeśli chodzi o te procesy jeśli weżniemy doświadczenia europejskie. Jest suburbanizacja? To w końcu musi być kiedyś reurbanizacja, bo tak się w nieskończoność nie da.
  • Odpowiedz
@No_mad: Czy w USA? Bardziej jak w zachodniej Europie. Wic polega na tym jak się skanalizuje ten proces, bo jeśli bezmyślnymi bloczydłami, przy ktorych nawet osiedla peerelowskie nosiły znamiona cywilizacji jak to się obecnie w większosći inwestycji dzieje to nieciekawie, ale jeżeli jakimś dalszym rozwojem koncepcji typu Nowy Strzeszyn i ogólnie podążaniem w kierunku nowego urbanizmu to tylko przyklasnąć.
  • Odpowiedz
@majorponury: nie wiem bo mnie tu nie było xD
Ale we wszystkich miastach jest trend ze okoliczne miejscowości się rozbudowują, żeby stwierdzić na pewno co się stało trzeba by zajrzeć do gusu ale to mi się nie chce szczerze mówiąc bo mnie to aż tak nie interesuje a z tym jest trochę szukania bo to jest rozbite po różnych PDF według lat.
  • Odpowiedz
@No_mad: W tej chwili jedyne sensowne porównanie dużych miast wojewódzkich to porównanie jako aglomeracje i tu dane są zgoła inne. Miasta mocno się rozlały na przedmieścia i całe szczęście bo blokowiska po PRL były mocno przeludnione i te dzielnice budowane w latach 70/80 muszą się wyludniać bo rośnie standard życia i nikt już nie chce mieszkać jako rodzina 2+1 na 30m2 albo 2+2 na 40m2. Do tego Poznań ma dość specyficzną
  • Odpowiedz