Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #internet #upc #bezpiecznykredyt

Hej,
mamy z różową na oku mieszkanko 3pokojowe, jak to mówią z potencjałem za fajna cenę do odświeżenia ale nie kapitalny remont.

No i tu pytanie, bo w mieszkaniu nie ma gniazdka od internetu. Na stronie upc piszą że światłowodu nie ma ale da się podłączyć jakoś inaczej (technologia FTTx). Babka z infolinii (mam wrażenie że ludzie z przypadku) twierdzi że normalnie da się podłączyć. Ale wiadomo to się okaże po wizycie technika.

Zatem iść w to czy za duże ryzyko? Bo w XXI wieku w środku miasta wojewodzkiego korzystać z neta radiowego to byłaby porażka a taka jest wizja jak się nie będzie dało podłączyć. Myślałem żeby wymóc na sprzedającym podpisanie umowy na neta i potem jej przepisanie ale to jakieś dziadki i pewnie na to nie pójdą. Co o tym myślicie?
  • 9
  • Odpowiedz
najlepiej popytaj sąsiadów z jakiego dostawcy korzystają. technologicznie to może być tak rozwiązane, że do budynku wchodzi światłowód ale po mieszkaniach rozchodzi się skrętka lub (co bardziej prawdopodobne w przypadku UPC) kabel koncentryczny.
technologia na koncentrycznych (docsis) też da radę w standardowych prędkościach
  • Odpowiedz
  • 0
@ejdier ok, dziekuje za odpowiedź. A jakie są szanse że przychodzi technik i mówi że nie da się? Czesto się takie dzeczy zdarzają czy raczej 1 na milion przypadków. Jednak to 2 km od centrum a nie jakieś opłotki
  • Odpowiedz
@jobzpaticzku: Najlepiej to idź osobiście do lokalnego punktu UPC i tam pogadaj z pracownikiem. Często oni są tam bardziej ogarnięci bo znają lokalny rynek niż ktoś na infolinii, który rozmawia z tobą z drugiego końca Polski
  • Odpowiedz
@jobzpaticzku: Nie masz zadnej gwarancji, ze cokolwiek bedzie do podlaczenia, popytaj sasiadow tylko moze sie okazac, ze twoje mieszkanie nigdy nie mialo internet po kablu i potencjalnie beda problemy z nowym kablem na klatce, jaja z spoldzielnia czy sasiadami bo ktos wierci, bo trasy kablowe sa zapchane albo zablokowane.
@Dziki_czoug Mnostwo blednych informacji bo nikt ich nie weryfikuje poza pojedynczymi adresami.
  • Odpowiedz