Wpis z mikrobloga

Co byście brali mazda 6 czy ford mondeo?

Poszło mi turbo w mazdzie, a potrzebowałem na gwałt auta żeby do roboty dojeżdżać, kupiłem mondeo. Myślałem, że mazdę sprzedzam jak jest albo później naprawię bo wtedy nie miałem na to czasu i mnie wkurzyło to auto. No ale udało się naprawić i mam teraz dwa.

Mazda 6 2.2 skyactiv D sport, 2013, automat, 175 bhp, przebieg 210k. Mam to auto 6 lat. Zrobioba turbina, regeneracja dpf, uszczelka pod głowicą 3 lata temu. Do wymiany opony, klima słabo działa no i może się coś tam jeszcze oczywiście popsuć typu wtryski, bo to chyba niezbyt udany silnik. Full opcja, skóry, podgrzewane siedzenia, kamera cofania, felgi 19, xenony, awaryne zatrzymywanie, skrecajace światła, keyless, głośniki bose itp.

Ford mondeo, 2.0 D zetec, 2017, automat, 150 bhp, przebieg 210k, mam to auto od dwóch miesięcy. Robione nic, do zrobienia pasek i opony. Niby zetec ale ma podgrzewane siedzienia i kierownicę, sensory 360°, keyless, automatyczne parkowanie, jakieś ambient light, automatyczne otwieranie bagażnika, kamera cofania i inne pierdy.

Plusy mazdy: lepiej się prowadzi, lepsza skrzynia biegów, większą moc.

Plusy mondeo: jeździ się 'wygodniej', więcej miejsca, mniej awaryjny(?), 4 lata młodszy, i większy bagażnik, android auto.

Ja #przegryw ale często biorę współpracowników na budowę albo jakieś materiały wiozę. Dużo autostradki robię. Spalanie te auta mają podobne, mazda może 6.5l, mondeo 5.5l.

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta

Co byście brali?

  • Mazda 6 2.2 d, 2013, 175 bhp, automat 25.3% (19)
  • Mondeo 2.0 d, 2017, 150 bhp, automat 74.7% (56)

Oddanych głosów: 75

  • 10
@Hejkapi nie chcę jakiegoś drogiego, ja jeżdżę na budowę i do domu. Jeszcze biorę jakiś Mietków i Sławków często, materiały i narzędzia. Byle jeździł i mało palił. Rodziny, ani baby nie mam.
@przegryw_no_more: Oba to dość skomplikowane konstrukcje. mazda ma dwie turbo sprężarki i inne cuda wianki plus dużo pali i jakieś tam problemy z olejem były. no i wiadomo rdzewieje.
modeo z kolei ma awarie pompy wtryskowej że opiłkuje i rozwala cały układ ale za to ma DPF-a na 5 wtrysku więc się nie zapcha o ile się ten wtrysk nie zepsuje.

No ale raczej szedłbym w mondeo bo nowsze
@r5678 no ja turbo właśnie wymieniłem, olej trzeba często zmieniać i to jest minus, a tak to pali może 6.5l jak autostradą jeżdżę także nie jest źle. Tylko uszczelkę już robiłem, teraz turbo wymienione, kto wie co się jeszcze zepsuje, a nie chce mi się inwestować w stare samochody.
@r5678 chyba tak zrobię, 6 lat nią jeżdżę i trzeba się pożegnać. W szczególności, że się wkurzyłem na ten samochód. Pojeżdżę tym mondeo, i będę myślał co dalej. Nie jeździ się nim źle, na pewno wygodniej, ale prowadzenie to jak taczką, jak porównać do mazdy, heh.