Wpis z mikrobloga

zastanawiam się jak kupnem auta. Sytuacja wygląda tak że właśnie kończy się OC i mam dwie możliwości: kupić samochód szybciej i wziąć OC na siebie albo poczekać kilka dni, wtedy auto ubezpieczyłby jeszcze poprzedni właściciel i doliczylibyśmy kwotę do sprzedaży. To byłoby moje pierwsze auto wiec różnica pomiędzy moją cena OC a obecnego właściciela to około 600 zl. I teraz pytania: jak często towarzystwa ubezpieczeniowe dokonują rekalkulacji składki i na jakiej podstawie to robią? Do kogo należy obowiązek poinformowania TU o zmianie właściciela pojazdu? Jakie są konsekwencje o niepoinformowaniu o zmianie właściciela? Czy taka rekalkulacjia może być dla mnie o wiele bardziej niekorzystna niż kupno OC przez taki rankmomat? Co jeżeli nie będę chciał przystać na tą kwotę i będę chciał zmienić ubezpieczyciela? #oc #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #ubezpieczenie #motoryzacja #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 6
@Oake: Od firmy, część firm to robi a część nie :) Jedyne co mogę polecić to uważaj na Hestię/MTU bo walą rekalkulacje na ostro :) A tak po prawdzie jak chcesz odpowiedzi na wszystko to podejdź do jakiegoś agenta i na wszystko tobie odpowie i przeliczy składkę :)
@Oake: Weź kup normalnie OC, jak typek bierze OC na raty to nie dosyć że będziesz musiał płacić za niego OC to jeszcze zrobią ci rekalkulacje, mi zostało pół roku ubezpieczenia i pamiętam że jakieś chore stawki musiałem zapłacić. Jak samemu kupowałem pół roku później to agent znalazł mi o wiele taniej.
@Oake: każde TU ma inne zasady, niektóre nie robią rekalkulacji, szwagierka tak kupiła auto świeżo po odebraniu prawka i nic nie doliczyli.
Po zakupie masz prawo (chyba w ciągu 30 dni) zrezygnować z obecnego OC i wykupić własne, więc jak ci zrobią rekalkulacje to możesz sobie zawsze sprawdzić rankomaty i tym podobne.
Sugeruję zadzwonić do TU i dopytać bo domyślam się że wiesz który to TU.