Wpis z mikrobloga

Na jakiej zasadzie działa wpisanie garażu do księgi wieczystej? Chodzi mi o sytuacje taką, kupuje mieszkanie od dewelopera i do zakupu są też miejsca postojowe w garażu. Ale nie są obligatoryjne. Można sobie wybrać jakieś konkretne miejsce. Natomiast jak pytałem to garaż będzie na tej samej księdze wieczystej co mieszkanie. Czy to nie jest tak, że ja coś źle zrozumiałem i jak garaż będzie na tej samej KW to jest już jakiś konkretny przydzielony do tego mieszkania? Więc w zasadzie będzie do zakupu obligatoryjnie? Czy jeśli bym się zdecydował na dokupienie miejsca w późniejszym terminie, np. za pół roku, to będzie ono jakoś dopisane do KW? Sorry ale o KW nie wiem nic

#nieruchomosci
  • 9
@luckylukk: to sie znajdzie na jednej KW w momencie przepisania własności, czyli najpewniej kilka miesięcy po tym jak dostaniesz klucze do mieszkania, do tego czasu mozesz kupic/sprzedac takie miejsce postojowe
@luckylukk: Pani w Banku PekaoSA powiedziała mi podczas podpisywania umowy kredytowej, że ich to nie obchodzi jak dokupię sobie miejsce od somsiada, wkład własny podczas podpisywania umowy kredytowej się zgadza i na akcie kupna. Nie jest to "przeliczane" drugi raz podczas dokupienia.
Kolega z tagu wysłał zapytanie do BGK, oni przekierowali do MRiT które powiedziało że taka sytuacja nie jest na liście wykluczeń z dopłat oraz że bank jest wykładnią ustawy
@luckylukk: miejsce postojowe możesz kupić na 3 sposoby:

1. Jako przynależne do mieszkania (wtedy informacja o miejscu postojowym powinna być w KW mieszkania w dziale I-O w rubryce "7. Opis pomieszczeń przynależnych"). Wtedy takiego miejsca postojowego nie możesz sprzedać niezależnie od mieszkania (chcąc sprzedać miejsce postojowe musisz sprzedać mieszkanie). Jednakże jeżeli masz opcję dokupienia miejsca postojowego to niemalże na pewno to nie będzie Twój przypadek, bo żeby miejsce postojowe
  • 0
@haha123: Dzięki ci za obszerną odpowiedź. Co do punktu pierwszego, to wydaje mi się że nie ma tam KW i będzie ona dopiero założona przy kupnie i teraz sobie tak myśle, że na tym chyba ta propozycja polegała, że do momentu założenia KW będę cały czas miał możliwość dokupienia garażu. Byłoby to już po otrzymaniu kredytu BK2% więc pytanie czy by się to wliczało czy nie, czy ktoś mógłby zakwestionować umowę