Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć

Mirki mam pytanko odnośnie #urzadpracy #posredniak. Chciałbym zapisać się do urzędu pracy, ale jest problem, bo przebywam z dala od miejsca zameldowania. Mieszkanie wynajmuje ze znajomymi, ale umowa jest na jednego. Jak najlepiej to ugryźć? Meldunek tymczasowy raczej odpada, bo umowa najmu nie jest na mnie. Doczytałem, że mogę się zupełnie wymeldować i wtedy iść do każdego urzędu (co prawda wolałbym to zrobić online - chodzi o jedno ze świadectw pracy, mam je tylko w formie skanu) Miał może ktoś podobną sytuacje i chciałby się podzielić jak ją rozwiazał ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
  • Odpowiedz
Doczytałem, że mogę się zupełnie wymeldować i wtedy iść do każdego urzędu (co prawda wolałbym to zrobić online - chodzi o jedno ze świadectw pracy, mam je tylko w formie skanu) Miał może ktoś podobną sytuacje i chciałby się podzielić jak ją rozwiązał ?


@mirko_anonim: wystarczy się wymeldować, a później za pośrednictwem portalu praca.gov.pl i profilu zaufanego zarejestrować w urzędzie pracy właściwym dla miejsca zamieszkania. Co do świadectwa pracy - wydrukuj,
  • Odpowiedz
  • 0
@rol-ex Wydrukowane świadectwo to nadal nie jest oryginał, kopia też odpada. Musi być duplikat. @mirko_anonim Osoba która nie posiada żadnego meldunku rejestruje się ze względu na miejsce zamieszkania. Co do świadectw musiałbyś mieć duplikaty jeśli do UP pojdziesz osobiście, ale dam ci podpowiedź. Składając rejestrację online skanujesz i załączasz świadectwa, nikt później nie będzie chciał od ciebie do wglądu oryginałów, bo w tym wypadku nie ma do tego podstaw.
  • Odpowiedz