Wpis z mikrobloga

Wybieram się w przejażdżkę dookoła Tatr i mam pytanie, jak Słowacka policja podchodzi do głośnych wydechów? Mamy z kumplem przelot, ja mogę założyć db killera, ale on niestety nie. Czy zatrzymują typowo za to? Jakie w ogóle mogą być konsekwencje? #motocykle #slowacja #podroze
  • 48
  • Odpowiedz
@Hiter: normalnie, każdy motocyklowy wydech dedykowany dla danego motocykla spełnia jego normę głośności

gdzie przez 'wydech dedykowany' nie mam na myśli edhaustów, radosnej pracy garażowej czy alixpress ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@ramirezvaca: zawsze słyszałem jak to na Słowacji łapią Polaków, to autem jeździłem zawsze tak by nie przekroczyć dopuszczalnej. Skończyło się tak, że radiowóz mnie wyprzedził xD
Na moto też nie jadę #!$%@?ć, ale wydechy nawet na niskich obrotach dają o sobie znać, to też chciałbym wiedzieć jaka forma pokuty tam występuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ulfric_Stormcloak: nie muszą nic wprowadzać, bo te przepisy są i działają, tyle że to co dla was jest bardzo głośne najczęściej po prostu mieści się w legalnym zakresie :)

dla motocykli jest to 96 db w połowie zakresu obrotowego
  • Odpowiedz
@Hiter: Siema, w maju byłem na Słowacji z kumplem, ja R1 on GSX-R, oba full przelot +110 decybeli. Nie mieliśmy żadnego problemu ani na wioskach ani w miastach. Wystarczy jechać normalnie i nie pajacować, nie gazować specjalnie i nie będzie problemu. Lwg
  • Odpowiedz
@Ulfric_Stormcloak: i po co się zesrałeś ? napisałem ci fakty, mam seryjne wydechy we wszystkich moto, bo wiem do czego służy przelotowy wydech i nie jest mi potrzebny, a w trasie jest wręcz uciążliwy

@u_k1 no to i pokutuje jakieś takie debilne przeświadczenie, że jesteś bezpieczniejszy jak Cię słychać xD

nie mniej, możesz sobie kupić dedykowany dobry wydech do swojego moto i tak będzie głośny, ale legalny wg. obowiązujących
  • Odpowiedz
i po co się zesrałeś


@amath: bo gardzę głąbami niszczącymi dobre imię motocyklistow, swoją głupotą i egoizmem

Czego nie rozumiesz? Ty się zesrales, czego jest wyrazem ten dluuuugi twój post xd ja tylko szydzę ¯\(ツ)/¯
idź daj do odcinki na osiedlu to ci przejdzie:p
  • Odpowiedz
@amath: upośledzonym trzeba być, aby zadawać pytania w stylu "czy mój przelot zainteresuję policję" :p

I jeszcze te wrzuty o prawie i seryjnych wydechach xd

To po co to pytanie? Gdzie tu logika?
  • Odpowiedz
  • 3
@SzukamNlcku: dzięki za jedyną normalną odpowiedź na moje pytanie :) na przeglądzie z zatyczką wypluł mi chyba 97dB, pewnie dla bezpieczeństwa i tak ją założę.
@u_k1 mały siur to swoją drogą, ale po prostu mi się bardziej podoba dźwięk motocykla na akcesoryjnym wydechu. Trochę jeżdżę z wytłumieniem, trochę bez. Jak mam ochotę gdzieś szybciej polatać to lubię jak ziornie przy tym ogniem :) No i w korku się szybciej
  • Odpowiedz
@Hiter: Nic nie zatrzymują, jedź normalnie, bo się niedługo będziecie bali z domu wyjść. Wspołcześni motocykliści to #!$%@? ;)
  • Odpowiedz