Wpis z mikrobloga

@PanLodowegoOgrodu warto, polecam :) koszt nieduży chyba 49zl/rok, chyba ze chcesz popatrzeć na swoje raporty to możesz wykupić pakiety różne z raportami od razu. Same alerty od czasu do czasu można gdzies wyłapać na rok za free :)
@ms92: Alerty dostaję na maila za darmo, ale w takim alercie nie ma nic szczegółowego - zwykłe info, że ktoś sprawdził. Nic nie kupowałem. Kupuję jedynie raport, gdy chcę coś wiedzieć.
@ms92: a na co mi dokładne dane? Skoro starałeś się o kredyt, to wystarczy nazwa instytucji. Byłoby, że Alior Bank występował o Twoje dane czy jakoś tak i od razu wiesz, o co chodzi. Chyba że bierzesz dużo pożyczek, kredytów itd. Wtedy to ma sens, żeby pilnować. Ale jak ja mam kilka zapytań w roku, to jaki ma to sens? Tutaj chodzi o to, żeby wiedzieć, że ktoś np. próbował wyłudzić
@przegryw_z_piwnicy No nie wiem, ja nigdy nie dostawałem żadnych emaili od BIKa dopóki nie miałem włączonych alertów, a zapytania były chociażby przy zakupach na sprzęt na raty, konto miałem. Ale to było kilka lat temu, więc może coś się zmieniło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ms92: możliwe. Ja tylko napisałem, że nie musi płacić. Może mieć dwa raporty w roku i alerty za darmo. Dla większości osób będzie to wystarczające. Jak ktoś stara się o kredyt, to wtedy warto zapłacić, bo dostaje się ocenę zdolności kredytowej, czy coś w tym stylu
@przegryw_z_piwnicy ten scoring to z kolei słabo działa bo musisz miec otwarte zobowiązanie jakies zeby Ci go wyliczyło. Ja zamknąłem spłatę rat specjalnie przed staraniem się o bk2, zawsze wszystko w terminie i scoringu nie wyrzuca bo nie mam aktywnego zobowiązania do spłacania ()
@ms92: a to tego nawet nie wiedziałem, dzięki za informację. Dużo kupuję przez allegro pay, to myślałem, że mam już wysoki scoring, który i tak nie jest mi potrzebny, bo nie planuję kredytu