Wpis z mikrobloga

Czy puszczając pieszego na przejściu dla pieszych na dwupasmówce musze czekać aż samochód obok mnie ruszy czy będzie to uznane jako wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych jak sobie pojadę?
W filmiku sytuacja z 38 sekundy mnie najbardziej interesuje, przecież ktoś sobie może jechać prawym pasem 5km/h i wszyscy jadący lewym dostaną mandat?
#przepisy #mandat #motoryzacja
Hydrochloridum - Czy puszczając pieszego na przejściu dla pieszych na dwupasmówce mus...
  • 9
  • Odpowiedz
Czy puszczając pieszego na przejściu dla pieszych na dwupasmówce musze czekać aż samochód obok mnie ruszy czy będzie to uznane jako wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych jak sobie pojadę?


@Hydrochloridum: jeśli będzie stał, to nie (będzie to omijanie), o ile nie zatrzymał się w celu przepuszczenia pieszych. Jeśli będzie w ruchu - tak, dostaniesz mandat za wyprzedzanie na przejściu.
  • Odpowiedz
sytuacja w filmiku z 0:49,


@Hydrochloridum: tutaj raczej chodziło o to, że pieszy się zbliża do przejścia a biały już mu zawczasu ustępuje,
gdyby nie było tego pieszego to by mandatu też nie było

no taki "niefart" bo biały nie mógł jeszcze ruszyć bo rowerzysta nie zjechał z przejścia a po chwili nadszedł ten pieszy który
  • Odpowiedz