Wpis z mikrobloga

Kiedy mogę domagać się wymiany produktu na nowy? Kupiłem głosnik w media markt pół roku temu, popsuł się nie z mojej winy oddałem do sklepu. Wrócił z "naprawy" i nawet się nie włączył to w przeciągu otrzymania głośnika za jakieś 3 minuty oddałem go kolejny raz do naprawy i tak czekam 2 tygodnie więc pewnie zaraz będzie do odbioru. Obawiam się że znowu odbiorę popsuty głośnik a więc moje pytanie czy mogę jakoś ubiegać się o nowy towar? Gdzieś kiedyś czytałem ze jak towar odda się2 razy na naprawe i nadal jest popsuty to można się o to ubiegać ale nie wiem czy to prawda. Ogólnie to mam wykupione te wszystkie ubezpieczenia nawet te na wypadek moich uszkodzeń.
#prawo #elektronika #pytaniedoeksperta
  • 7
@wiktor98: Dlatego zwraca się od razu z tytułu niezgodności towaru z umową, niegdyś rękojmi. Tak musisz oddać trzeci raz, żeby musieli pozytywnie rozpatrzyć. Na przyszłość sprawdzaj głośnik przy odbiorze od razu przy pracowniku i poproś, żeby dodał uwagę, że testowane przy odbiorze i pracownik sam zauważył, że sprzęt nie działa dlatego klient odmawia przyjęcia. Możesz poprosić, żeby Cię zacytował, bo pracownicy często dają krótki opis, żeby szybciej mieć temat z głowy.
@Eshirael: Właśnie zdaje sobie z tego sprawa że zrobiłem błąd. Teraz tylko oby głośnik był sprawny bo jak będzie tak samo po tej reklamacji to tak zrobię. Teraz obawiam się co do dalszego użytkowanai tego sprzętu gdyż nie wiem kto tam grzebał i jak będzie dalej się sprawował (przed reklamacja było świetnie) Ale cóż człowiek uczy się na błędach, będe wiedział jak się zachować następnym razem, Dziękuje bardzo za odpowiedź.
@
i z jakiego tytułu naprawa/wymiana by się odbyła.


@wiktor98: z ubezpieczenia, tego prawa konsumenta ani gwarancja nie obowiązują.

@Eshirael gruwa właśnie czytam nową wersję ustawy i osły już ją tym względzie cholernie #!$%@?ły do tego co obowiązywało w zeszłym roku, nie ma już określonej liczby napraw kiedy sprzedawca nie może odmówić odstąpienia od umowy z powodu nadmiernych kosztów.
@wypokowy_expert: dwa razy oddają bubel to trzeci raz oddajesz żądając zwrotu.

Jeśli rzeczywiście dodali taki zapis to tylko z tytułu niezgodności CHOCIAŻ jak już raz oddałeś do naprawy to możesz i tak oddać z tytułu niezgodności, bo dlaczego nie?