Wpis z mikrobloga

Pamiętam czasy premiera Kaczyńskiego i całej egzotycznej koalicji u władzy.

U mnie w Polsce B wykształcone matki wstawały o 5 rano żeby jechać w 35 stopniach upału zbierać wiśnie po 12 godzin za 67,20zł dniówki u pana dobrodzieja, dzieci nosiły do szkoły suche kanapki z pasztetem, bo na masło nie każdego było stać.

Januszexy wykorzystywały lokalną ludność za 4,5 zł na godzinę bo bezrobocie sięgało 18%, na sypiących się maszynach CnC siedzieli inżynierowie po politechnice, bo nie było dla nich żadnej pracy, a w kolejce do bramy Janusza stało 20 osób chętnych o pracę, gdzie połowa robiła na śmieciówce a druga połowa na czarno xD
Za to u Pana dobrodzieja (tego co się nakradł w latach 90) w garażu stało kilka Mercedesów xD

O takiej Polsce nie pamięta już wyborca PIS.

#polska #polityka #bekazprawakow #pracbaza #kaczynski
  • 26
@krytyk__wartosciujacy: kurczę no szaraczka który pracuję płaci podatki, bo teraz życie ułatwili nierobom którzy robią biznes na dzieciach, co moim zdaniem jest jedną wielką patologią którą trzeba ukrócić a nie powiększać zakres takich ludzi.
@krytyk__wartosciujacy: wiesz co uważam, że bardziej powinni doceniać człowieka który pracuje i ma chęci a nasi zamist dać wędkę dają rybę. Zresztą program 500 plus dało się zrobić tak by ludzi zachęcić do pracy. Minimum 1 osoba pracująca z rodziców i już powinni świadczenia dostać. A tu jeb patola chleje wódę za 500 plus na które ja robię. Ale PiS sobie zdaje sprawę, że tacy ludzie to ich targget i dla
O takiej Polsce nie pamięta już wyborca PIS.


@krytyk__wartosciujacy: To chyba pamięć plata ci figle, bo statystyki pokazują że jak tylko PiS dochodziło do władzy to bezrobocie SPADAŁO.

Może kojarzysz bezrobocie i słabe warunki z ryjem Kaczyńskiego w telewizji, tylko że wtedy sytuacja ulegala poprawie.

Zobacz sobie statystyki bezrobocia w GUS - 2005 ROK Bezrobocie rośnie od kilku lat i wynosi 19% i PIS DOCHODZI DO WŁADZY.
Po 2 latach rządów
@krytyk__wartosciujacy: No dobrze, ale ty mówisz że za PiSu było bezrobocie bieda, a to było za Platformy bo za PiSu bezrobocie spadalo, czyli już wyjaśniłem że przynajmniej pamięć plata ci figle, a kto wie, może i celowo klamiesz.

Nawet jeżeli bezrobocie spadło tylko dlatego, że ludzie wyjechali to nadal sytuacja za PiSu się poprawiała więc powinieneś kojarzyć poprawę warunkow, a podczas władzy PO sytuacja stała w miejscu.

Podałem link do GUS.
fakty są takie:

- za PiS było tak cudownie, że milion ludzi wyjechał

To prawda. Ale w latach 2010-2015 emigrowało jeszcze wiecej.

- bezrobocie było wyższe niż " za Tuska"

Oczywiste kłamstwo.
Pis aktualnie u władzy bezrobocie 5%. Tusk u władzy bezrobocie 11%.
Jeżeli chodzi o rządy PiSu 2005-2007 - bezrobocie 2005 - 19%, bezrobocie 2007 - 12% - czyli drastyczny spadek.

- płace były niższe niż "za Tuska".

OD 8 lat