Wpis z mikrobloga

@JanDzbanPL: z polskiego punktu widzenia czy ofensywa sie uda czy nie to niewielka różnica więc nie ma co się emocjonować. Nie maja przewagi w powietrzu więc postępy sa jakie sa. Fajnie by było gdyby sie udało ale bądźmy realistami. To bardzo trudne zadanie.

Polecam spokojnie obserwować i się nie emocjonować.

Każdy dzień to kolejny ruski sprzęt stracony a dramatycznie brakuję im ludzi do produkcji i remontów.
  • Odpowiedz
@Szinako: mnie w to nie mieszaj, nie jestem zadna z zaangazowanych stron xd
krym byl malo realny, nie wiem czemu tak mowili bez zdobycia przynajmniej melitopola. Chyba tylko zeby siac panike wsrod kacapow
  • Odpowiedz
Każdy dzień to kolejny ruski sprzęt stracony a dramatycznie brakuję im ludzi do produkcji i remontów.


@mleko3-2procent: dlatego z miesiąca na miesiąc otwierają nowe linie produkcyjne i zwiększa się ilość produkcji amunicji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nano22: no właśnie nie do końca. Specjalistów masakrycznie brakuję. Przemysl stara sie podbierać ich z rynku i faktycznie cos tam produkują dla zbrojeniówki ale jest wiele przeszkód. Dane mówią ze produkcja wojskowa rośnie ale nie wystarczająco szybko. A imigracji ze wschodu boją sie przyjeżdżać do Rosji bo wręcza paszport i wyślą na front xd poza tym dewaluacja rubla sprawia ze zarobki w Rosji są mniej atrakcyjne.
  • Odpowiedz
@mleko3-2procent: niby tak, ale Ukraina ma jeszcze gorzej. Widać w ostatnich msc, że OPL już nie jest tak wydajna, brakuje pewnie amunicji, zachód też nie będzie na bieżąco tego dostarczał bo też potrzebuje w razie w. Taka Polska np. wgl nie OPL i musi zaopatrzyć się w setki pocisków. Więc wiadomo, że firmom zbrojeniowym będzie się opłacało sprzedać to takiej Polsce, tym bardziej, że hojnie pis płaci. Zobaczymy co przyniesie
  • Odpowiedz