Wpis z mikrobloga

@shogun789: 1 kg ziemniaków ugotować pod koniec gotowania odlewam wody zostawiam trochę na dnie i górę posypuję mąką 4 łyżki, ma to się chwilę pogotować na małym ogniu. Następnie utluc wszystko bardzo dokładnie. Można dodać masełko do środka albo tylko położyć plastry na górę ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: Polska jest pełna regionalizmów. Niedawno byłem w Bieszczadach i próbowałem lokalnych potraw o wyszukanych smakach. O psiochach z kolei nie słyszałem, chociaż jestem z Lubelszczyzny.

https://newsy.gotujmy.pl/newsy/z-kuchni-babci-pyszne-prazoki-ktore-smakuja-jak-samo-jak-te-ktore-pamietacie-z-dziecinstwa-2852-r1/

Nazwa dania została zaczerpnięta od sposobu jego przygotowywania. Bowiem prażoki powstają poprzez zaparzenie czy też prażenie mąki wraz z gotującymi się ziemniakami. To bardzo proste, ale przede wszystkim tanie i pożywne danie chłopskie, znane jest w wielu regionach Polski - Małopolsce, Wielkopolsce oraz na
@andale: no ja się bałam tych bieszczadzkich dan a było ich kilka. No może raczej były nie bardzo obiadowe, raczej jako przystawka. Jedynie co spróbowałam to słynne naleśniki z chaty wędrowca w Wetlinie, wypróbowałam je nawet w domu wyszły genialne, ale nie mam zdjęcia, były tak pyszne, że zjedliśmy z prędkością światła ( ͡ ͜ʖ ͡)
Zauważyłam natomiast że placki po węgiersku mają w Bieszczadach inną