Wpis z mikrobloga

@Zacznij: tak powinno byc, ale tak nie jest

zarzad bedzie robil to za co jest wynagradzany
jezeli CEO ma w kontrakcie, ze dostanie bonus za zwiekszenie sprzedazy, to bedzie zwiekszal sprzedaz, niekoniecznie ogladajac sie czy to ma ekonomiczny sens
jak bedzie wynagradzany za zwiekszenie marzy, to zwiekszy marze, byc moze kosztem obrotu
jak bedzie wynagradzany za wzrost ceny akcji, to bedzie zwiekszal cene akcji, na przyklad przez buy backi, nie patrzc
@151346136: @Zacznij
Przecież bardzo wiele firm jest dzisiaj notowana nawet niżej niż przed covidem ;) Patrzycie na rynek z perspektywy top5-10 spółek technologicznych i przykładacie ten szablon do całej reszty. Ostatnio latał gdzieś wykres, że top 7 spółek SP500 jest na plusie (okres chyba 1 roku), a biorąc pod uwagę pozostałe 493 spółki jesteśmy na minusie ;)

Buypacki są więc dla wielu firm bardzo bardzo dobrym pomysłem na wydanie gotówki.
@maniek74:

1. spójrz na wykres, bo w okolicy dotcomu i gfc są też szczyty buybacków i zastanów się czy nie jest na odwrót niż mówisz?
2. poczytaj chociaż o zagranicznych korporacjach na wyższym szczeblu zarządzania, to zrozumiesz po co buybacki. Poczytaj skąd większość C-leveli bierze pieniądze w firmie, a co raz częściej też regularni pracownicy np. IT zaczynając tutaj https://www.investopedia.com/terms/e/eso.asp
3. na podstawie powyższych, wieszczenie wzrostów na podstawie buybacków to głupota
@a-l_d dot com to dot com, nie wieszcze na tej podstawie wzrostów, wrzucam jako ciekawosteke, ale liczyłem się z tym, ze niedźwiedzie którzy trzymają stratne krótkie pozycji zaraz się oburza tym wykresem, lub nawet wyjdzie im, ze te buybacki sugerują nadejście krachu
@a-l_d No ja tej grafiki nie stworzyłem, gość na compraic widziałem, ze nakładał ten wykres na SPY i poza dotcomem i gfc, wyszło mu, ze rynek akcji reagował historycznie wzrostami na taki poziom buybackow, pewnie gość się #!$%@? zna i coś pomieszał na wykresach, dobrze ze mamy lepszych fachowców na tagu, którzy szybko wyprostują takie dyrdymały
@a-l_d a z pozycja wyzjezdzam, bo sam tu informujesz, ze cały czas próbujesz shortowac rynek, wiec w twoich komentarzach trzeba miec na uwadze czynnik myślenia życzeniowego
@maniek74: to pokaz ten wykres bo gadanie ze widziales cos bez wiadomej skali i przesunięcia to se można o kant dupy potłuc, tak jak i cały comparic

czyli mam rozumiec ze na twój wykres mam patrzeć przez pryzmat myślenia życzeniowego bo dalej wisisz na hakach palantira branego po 30, gme i amc na longi też za czasów 2021? xD weżesz #!$%@? chopie
@a-l_d na ten wykres masz patrzeć, jako ciekawostkę wrzucona na portal ze śmiesznymi obrazkami, a nie jako zapowiedź turbo hossy i argument aby zesrać się przy niedzieli

co do palantirow po 30 i gme to nie wiem co tworzysz za historie
@a-l_d a comparic czy jakiś innych polskich wieszczy czasem coś puszce jak jadę autem w dłuższa trasę, aby miec rozeznanie co tam teraz ludzia do głowy tłuką, gość tam nie nakładał i nie skalowal dokładnie tych wykresów, wiec od linijki może i wyjdzie co innego, ale ogólnie typ cały filmik gadał o tym, ze będą spadki i był niedźwiedzi ale tylko to mu się nie kleiło, a grafikę to wrzucał ostatnio chyba