Wpis z mikrobloga

Powiem wam szczerze, szanuję ludzi takich jak Todd Howard czy Bobby Kotick. Z dumą robią coraz gorsze gry, z coraz gorszymi cenami, z coraz bardziej wrednymi metodami monetyzacji, a ludzie zamiast się buntować potulnie przytakują główką, pozwalają im na więcej, a oni zarabiają niesamowite pieniądze dalej #!$%@?ąc gnijące truchło tego co jeszcze do niedawna nazywano rynkiem gier wideo.

Kiedyś ludzie chcieli powiesić Todda na hakach za DLC ze zbroją dla konia, dzisiaj chętnie wydają dwukrotność ceny gry na mikropłatności bo "to tylko przedmioty kosmetyczne". I kto się teraz śmieje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gry #bethesda #starfield #pcmasterrace
supra107 - Powiem wam szczerze, szanuję ludzi takich jak Todd Howard czy Bobby Kotick...

źródło: image

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@supra107: Wyznaję zasadę, "try it, before buy it", zazwyczaj sprawdzam grę u swojego zaufanego kolegi, a tym zaufanym kolegą jest zaufane IP z dużym UL
Odkąd nie wypuszczają demek ciężko ogarnąć grę, niby steam ma 1h czasu do przetestowania ale nadal to za mało żeby w większości czasu obskoczyć tutorial czy zrozumieć mechanikę większej gry, czasem się zastanawiam czy teraz specjalnie nie robią takich gier z powolnym/długim rozpoczęciem żeby wymusić na
  • Odpowiedz
@Atreyu: co to jest to baldursgate3?(*)
Bo każdy to wrzuca pod tym tagiem.
*-sprawdzilem w googlw ten tytuł ale nadal nie rozumiem dlaczego to jest takie super.
Możesz jednym zdaniem wyjaśnić
  • Odpowiedz
  • 3
czasem się zastanawiam czy teraz specjalnie nie robią takich gier z powolnym/długim rozpoczęciem żeby wymusić na graczu przekroczenie tego czasu możliwości zwrotu.


@NiBBonacci: Jak dla mnie to na 100% tak robią. Pozbyli się dem, a jedyna forma "demo" na Steamie to zakup pełnej gry i pilnowanie się aby nie przekroczyć dwóch godzin rozgrywki. A dema jak i zwroty to brak zysku, więc trzeba to ułożyć tak żeby złapać gracza w sidła.
  • Odpowiedz
@supra107: ja się obawiam, że oni się dostosowują do rynku. Ludzie lubią żreć tanie i łatwe gierki wielkich marek, kupione jeszcze przecież w przedsprzedaży. To jednostki są dziwne bo nie chcą kota w worku od korporacji i nie klaszczą dupami na wieść o kolejnej dużej grze.
Beti wypuściło kolejny średni open world który na premierę działa jak gówno: gracze zachwyceni. To samo było z cyberpunk2077, zachwyty bo zbawcy gamingu (xd) wypuścili
  • Odpowiedz
@supra107: Ja tam zapłacę uczciwą cenę czyli koszt konwertowanego abonamentu, który mnie wyszedł niecałe 10zł/mc więc się nie złoszczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Odkąd nie wypuszczają demek ciężko ogarnąć grę, niby steam ma 1h czasu do przetestowania ale nadal to za mało żeby w większości czasu obskoczyć tutorial czy zrozumieć mechanikę większej gry, czasem się zastanawiam czy teraz specjalnie nie robią takich gier z powolnym/długim rozpoczęciem żeby wymusić na graczu przekroczenie tego czasu możliwości zwrotu.


@NiBBonacci: Steam daje do 2h gry na zwrot.
  • Odpowiedz
@supra107: Kosmetyczne dlc to tam pikuś. Ot taka forma napiwku za fajną grę. Nie ma obowiązku tego kupować. Prawdziwe #!$%@?ństwo to np to co robi Blizzard, który 2 miesiące po premierze potrafi zmienic balans gry i prędkość levelowania, by wymusić kupno season passa. Ogólnie to nie ma po co kupować gier AAA na premierę jeśli wiadomo, że będzie to szrot pod wzgledem technicznym, lepiej za ułamek ceny kupić jakąś grę indie
  • Odpowiedz
  • 0
@HetmanPolnyKoronny: No spoko, tyle że deweloperzy też o tym wiedzą i celowo robią gry tak żeby gracze ogarniali że to crap po tych dwóch godzinach. Ta polityka to #!$%@? żart i już swoją opinię na ten temat w tym wątku wyraziłem.
  • Odpowiedz
Kiedyś ludzie chcieli powiesić Todda na hakach za DLC ze zbroją dla konia


@supra107: kiedys ludzie kupowali te zbroje dla konia i dlatego mikropłatności się przyjęły...
  • Odpowiedz