Wpis z mikrobloga

Przeglądając gorące czasami widzę, że ceny burgerów są dość wysokie lub ogólnie ceny w różnych restauracjach.
Na #filipiny mam kilka ulubionych restauracji do których chodzę w miarę regularnie.
W jednej mam american burger - 2x dość spore kawałki mięcha, jajko, ser sałata, pomidor. Do tego frytki i lemoniada. Cena to 200php około 15pln.
W podobnej cenie są między innymi żeberka z ryżem i jakaś mała sałatka.
Dla porównania kwota BigMaca lub coś podobnego w Jollibee, gdzie jakość i smak jest gorszy to cena 250php (około 18pln).

Żeby nie było, ceny jedzenia są dość różnorodne. Można zjeść i się najeść za około 100php (7,5pln) lub nawet mniej w jakiś garkuchniach, ale jakość idzie często z ceną.
W turystycznych miejscach czy na plaży ceny są wyższe.

Żeby nie było, na Filipinach też odczuwa się skutki inflacji i biurokracji. Cena paliwa z mojej perspektywy to koszt około 1,5pln więcej za litr (wcześniej cena dość długo otrzymywała się w okolicach 40-50php teraz blisko 60-70php).

#jedzzwykopem
damian91 - Przeglądając gorące czasami widzę, że ceny burgerów są dość wysokie lub og...

źródło: temp_file789087988694500466

Pobierz
  • 6
@damian91: siema, masz ogolnie jakies porady co do kuchni i jedzenia na miescie, w sensie co jest ok, a czego calkowicie unikac? Za pare tygodni przeprowadzam sie do Cebu na kilka miesiecy. Jakies tam info juz zebralismy od znajomych co tam mieszkali albo od lokalsow, ale kazda opinia ma wartosc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@bialawitz co jeść - to co smakuje ????
Jak będziesz miał po sąsiedzku to możesz jakąś garkuchnie odwiedzić, ale ja osobiście niezbyt przepadam za filipińską kuchnia.
Czego unikać, to co nie smakuje. Szczerze mówiąc chyba nigdy się niczym tu nie zatrułem.
Dużo osób mówiło, żeby unikać lodu w tych tanich garkuchniach, bo często jest to woda z kranu, która do picia niezbyt się nadaje.
Wodę filtrowaną 20l baniak nożna kupić za grosze
co jeść - to co smakuje ????


@damian91: rzeczywiscie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie no wlasnie chodzilo mi o to bardziej zeby sie nie struc. Ogolnie slyszalem, ze z azjatyckich kuchni filipinska jest chyba najgorsza

Przeprowadzasz się do Cebu City/ Lapu-lapu, czy bardziej turystyczne miejsca?

Jeżeli miasto to szczerze odradzam Lapu-lapu jeżeli okolica nie jest blisko centrum handlowych. Korki są straszne, choć może być lepiej, bo most
@damian91: mieszkam na Filipinach od dwóch lat, trzeba się mocno natrudzić żeby znaleźć tutaj dobry burger. W cenie do 200 to beznadziejna jakość z mojego doświadczenia niestety. Jedyne dobre burgery jadłem tutaj w drogich restauracjach nastawionych głównie na turystów
  • 0
@majortomajor no akurat trafiłem na dobrą tanią restauracje w mojej okolicy (południowe Leyte).

W Lapu-lapu trafiłem na bardzo dobrą restauracje prowadzona przez Włocha o ile się nie mylę.
Pizza bardzo dobra i cenowo jest taniej niż w popularnych sieciowkach (dużo obcokrajowców tam jest):
https://maps.app.goo.gl/H3QMv5JqKUWSZAYWA

Jak jestem w Cebu City to mam ochotę zamówić, ale nie ma ich na grabie lub pandzie :(