Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #ogrod #rosliny
Doradzi ktoś laikowi? Chciałbym wzdłuż płotu "oddzielić" się od sąsiadów ale w jakiś estetyczny sposób, więc wybór padł na Miskanta Olbrzymiego. To jest mały fragment około 5 metrów, z tego co wiem to ta roślina rozrasta się dosyć szybko i zastanawiam się ile sadzonek kupić żeby w przyszłym roku to fajnie i gęsto wyglądało. W sklepie mają sadzonki o wielkości która jest widoczna na przykładowym zdjęciu neta poniżej:
Pobierz Dominias - #ogrodnictwo #ogrod #rosliny
Doradzi ktoś laikowi? Chciałbym wzdłuż płotu ...
źródło: temp_file7093031916358902270
  • 10
@Dominias będzie się rozrastać póki ma miejsce. Jesli chcesz mieć to w określonej tylko lokalizacji to wykop dołek, dobra agrowloknina i ziemia z keramzytem. ja miesiąc temu kupiłem takiego co miał 5 łodyg. Teraz wyszło z ziemi kolejnych 5.
on się rozrasta póki ma miejsce.
@Dominias ja to mam na działce i najbardziej opłaca kupować się się kłącza na allegro takie zestawy po 100 szt za 50 zeta

posadziłem je 2 lata temu praktycznie po jednym kłączu co 5-10 cm, później podeślę fotkę jak to wygląda obecnie

duży minus to po sezonie nasz masę tych badyli do usunięcie (struktura zbliżona do bambusa)
Pobierz mkorsov - @Dominias ja to mam na działce i najbardziej opłaca kupować się się kłącza ...
źródło: temp_file5081745872699655038
@Dominias: normalnie ,jakbys chcial miskanta olbrzymiego na pelety przerabiac , to jeden Rizom z przynajmniej jednym oczkiem na 1 m kwadratowy . po trzech latach pelne zniwa . do zywoplotu mozesz gesciej...z 3 do 5 na metr biezacy , on po 1 roku bedzie 1, 5 metrowy ,w 2 , 3,5 m ,a w 3 do 6 metrow...jakby cos to pisz...! o Boze , jak ja kocham Miscantus Sinensis Giganteus ,
@Dominias: Nie baw się w miskanta jako żywopłot. Metr wysokości osiąga gdzieś w połowie czerwca. Zimą śmieci. Przed wiosną trzeba wyciąć stare pędy. Po kilku latach na długości 5 metrów to będzie co ciąć. A pędy w większości zdrewniałe. Sekatorem może być ciężko. Tego roku wycinałem piłą akumulatorową do cięcia gałęzi. Później te pędy trzeba jakoś zutylizować. Ja robię zrębki ale przy miskantach maszyna non stop się zapycha.