Wpis z mikrobloga

Wybieram się pierwszy raz do #neapol #wlochy.
Jakieś tipy, jakie aplikacje warto pobrać? Korzystał ktoś z Artecard?
Trochę lipa że nie ma ubera czy bolta a trzeba z lotniska wieczorem jakoś się przetransportować.

#podroze
  • 7
  • Odpowiedz
@Turkotka: pilnuj portfela. Jeśli jedziesz w okolice dworca Garibaldi lub portu, to warto skorzystać z taksówkarzy- pod lotniskiem stoją busy ok 8 osobowe i taksówkarz bierze za osobę dokładnie tyle, ile kosztuje bilet na ten autobus lotniskowy.
  • Odpowiedz
@Turkotka: jako wieprzek 193 cm i 100kg+ nie miałem problemu na Garibaldim, mojej koleżance czarnuch chciał skubnąć aparat, ale odparła ataki. Na Garibaldim jest dużo policji więc raczej ogarną. Patrząc na bezpieczeństwo, szedłem z Garibaldiego na lotnisko bo jest blisko i uliczki są rewelacyjne, koszyki spuszczane na sznurkach, aby załadować zakupy, wiszące ubrania na sznurach. Mi się podobało w nocy trochę gorzej bo mimo trochę lepszych warunków fizycznych, to uznałem,
  • Odpowiedz
@Turkotka: Mam nadzieję, że Neapol jest dla ciebie tylko bazą wypadową do zwiedzania pięknych okolic typu Amalfi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Byłem tam na jeden dzień tydzień temu i to najgorsze miasto jakie na oczy widziałem
  • Odpowiedz
@Turkotka: Kiedy lecisz i czy będziesz tylko w neapolu? Też się wybieram końcem września i opinia na świeżo byłaby spoko, póki co jak czytam to same pozytywne opinie- #!$%@?, kradną, a boczne uliczki wyglądają tak jak byś miał tam stracić życie xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Limon2g: zrobię wpis w przyszłym tygodniu, właśnie czekam na powrotny samolot ale mi (ostrzegam mam chorom głowę xD) się zajebiście podobało.
Imo bardzo fajne miejsce na tygodniowy wypad bo atrakcji wokół jest dużo- byliśmy na wyspie capri (piękna!), Wezuwiusz, Pompeje, na mieście masz pełno obiektów sakralnych tak dużych że można uwierzyć że buk istnieje, katakumby też super. Jak masz jakieś pytania to pisz na priv lub tutaj, jak będę miał
  • Odpowiedz