Wpis z mikrobloga

iPad 10.2 9gen 64GB czy lepiej 256GB.
Użycie: internet, notatki, rysunki, gierki raczej nie, YT/netflix i … pulpit zdalny XD
Jeśli 256GB to cześć zdjęć przegrałbym z iPhone oszczędzając miejsce..

Aha no i pytanie - warto Apple Pencil 1 do tego? Podoba mi się to jak nie wiem, pytanie 2 - czy ktoś korzysta z tego jak z notebooka - tzn dokupił jeszcze klawiaturę i myszkę (da się myszka sterować??)

Wcześniej 1699 za 64GB kosztowało teraz od laski 1899 xD
Wiec chciałbym może tab nowy, Apple Pencil używkę.

#kiciochpyta #ios #ipad #ipados #mac #gownowpis #apple
  • 8
@kajak98 na polskim Amazonie masz go za 1698 zł za 64GB lub 2199 zł za 256GB. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do swojego dokupiłem zamiennik rysika (kosztował gdzieś w granicach 80 - 100 zł, z tego co widzę ten model już niedostępny), bo nie widziałem sensu dokładania dodatkowych kilku stów jak na patyczek wyłącznie do odręcznych notatek. Screen poniżej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogółem mam
Pobierz OneNightInTokyo - @kajak98 na polskim Amazonie masz go za 1698 zł za 64GB lub 2199 zł...
źródło: Zdjęcie z biblioteki
@kajak98: szczerze pisząc nigdy nie byłem fanem takiego rozwiązania - w przypadku klawiatury i myszki jestem starej daty, bo wolę laptopa 15,6". Kilka lat temu miałem tablet Samsunga 10,1" z etui ze zintegrowaną klawiaturą na bluetooth, ale nie było to dla mnie wygodne, nic a nic. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale są też osoby, którym takie rozwiązanie odpowiada, bo to zawsze większa mobilność względem typowego laptopa 15,6".
@OneNightInTokyo ja mam aktualnie 2 lapki, z żadnego nie korzystam z touchpada xD
Jeden jest mały 13” drugi 15.6”.
Najczęściej poza domem korzystam z 13 ale ma mała rozdzielczość (iPad ma większą).
Planuje tez kupić stacjonarnie (bo ten większy głównie działa jak stacjonarka) i chce się łączyć zdalnie (da się, iphonem steruje tak komputerem xD)

Wiec iPad wydaje się zastąpić wysłużoną 13 tkę
Pod warunkiem ze da się myszką zwykła sterować. To
@kajak98 mam tego iPada w najbiedniejszej wersji:

- do moich potrzeb ok
- olowek kupilem jakis zamiennik chinski, tego szrotu jest pelno w kiklu wariantac, raczej szkoda mi hajsu na 1gen
- myszka i klawa(srednia półka, nie testowalem xhinszczyzny) dla windowsa po usb dzialaja podloczone do chinskiego usb-c huba, pisalem domumenty, bawilem sie menu, wszystkio wydaje sie dziala.
- podlaczylem docka na usb-c, na docku przez port hdmi do monitora i na
@kajak98 nie pamiętam, ale jakis kursor jest, czy jakas kropka i to dziala.

Szkoda, że nie da sie ustawic rozdzielczości dla zewnetrznego monitora ani ustawić jakiś trybów dla kazdego z ekranów, tego mi brakuje.

Care+ zawsze sie może przydać, w podrozy latwo uszkodzic ipada, nawet w samolocie może sie stać cos glupiego...