Wpis z mikrobloga

@shader Jak dla mnie to abstrakcja jak mi jakiś wykopek ostatnio powiedział, że kupował mieszkanie i płacił prowizje. W Trójmieście i okolicach praktycznie wszystkie agencje mają 0% prowizji dla kupującego
  • Odpowiedz
@shader: to zależy, oglądając mieszkania miałem na ogół 2% wartości. Trafiła się też taka pośredniczka, która bierze 1,5%, ale od dwóch stron ( ͡º ͜ʖ͡º) Domy są droższe, więc prowizja też może być niższa, albo do negocjacji. No i trudniej na nie trafić klienta
  • Odpowiedz
@ChlopoRobotnik2137: #!$%@? biora nawet 3,75% od kupujacego brutto (jakas agencja HA TFU franczyzowa). Kupujacy to dostaje szampan (a nie sowieckoje) i bukiet kwiatow za to ze kupuje a smiec posrednik zarobi. Male biura 1.5% zwykle co i tak jest bardzo duzo od bardzo duzych cen. Szukac samemu, pytac po okolicy sprawdzac co widac z okna i namierzac, sprawdzac czy ktos wczesniej nie oglaszal sam lub wynajmowal tego itd.

PS
Liczba
  • Odpowiedz
@shader: teraz zauważyłem że piszesz o zakupie domu, ja płaciłem przy zakupie mieszkania. Tak jak ktoś wyżej zauważył, przy zakupie domu takie 2% to jest już bardzo dużą kwota... Znajomy kupował dom jakieś 30km od Wrocławia niecały rok temu, znalazł gdzie dokładnie jest i dotarł do właściciela. Nie chciał jednak tego robić całkiem bez pośrednika ze względu na jakieś kwestie prawne (na działce były służebności czy coś takiego), ale jako
  • Odpowiedz
@shader: do 1 mln to będzie 2% netto pewnie. Powyżej możesz negocjować. Mi zawołali takie stawki jak rozglądałem się po rynku, za "dobrym pośrednikiem" jak miałem plany sprzedawać chatę. Teraz już wiem, że zrobię to sam XD
  • Odpowiedz
@shader może połowa klientów ucieka ale zawsze kilku frajerów zostanie i tak karmi takiego prostaka z biura której nic nie robi poza zdjęciami i gównianym opisem wrzuca do internetu i czeka aż coś się przylepi. "Ludzie sa tak glupi ze to dziala" (placenie jako kupujacy, sprzedawanie przez biuro jak sie mieszka w tym miescie lub nawet w w tej oferowanej nieruchomosci itp".
Czyli trafiłeś na gościa z najwyższą prowizją mi znaną
  • Odpowiedz
@shader: 1,5-4% ale to bez sensu bo i tak będą podsyłać Ci te same oferty co na Otodom itp.
Ale spokojnie i tak zapłacisz pośrednikowi sprzedawcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo ofert prywatnych to masz może z 5%.
  • Odpowiedz