Wpis z mikrobloga

Dlaczego jak wpisuje adres do światłowodu swój to internet jest dostępny i kosztuje 85 zł za 600 mbs a jak wpisuje inne adresy, np miasto obok to to też jest dostępny za 60 zł za 600 mbs bez żadnej przyczyny XD

#play #upc #swiatlowod #swiatlowody
  • 6
@DaneOsobowe: zawsze miałem zwykły internet mobilny więc była identyczna, skoro jest dobre połączenie do światłowodu w bloku to czemu ma być inna niż w małym mieście 20 km dalej?
@azek: chociażby może to wynikać ze specyfiki rynku lokalnego? kosztu utrzymania konkretnego fragmentu infrastruktury? Promocji terytorialnej? Medium transmisyjnego? Właściciela sieci? opcji jest wiele
@azek Cena internetu kablowego zależy
od infrastruktury w danym budynku - nie tylko technologii jej wykonania, ale również od tego, na jakich zasadach operator, u którego bierzesz internet kablowy, dogada się z tym operatorem, który budował sieć w danym budynku.

Wynika to z tego, że generalnie nie powinno się (lub nie można - nie jestem pewien, jak to prawnie wygląda) dublować sieci, czyli postępować na zasadzie "mam do mieszkania doprowadzony kabel od
@azek: na adresach popc czy wlasnej sieci orange mozesz miec doplate, bo sie zastanow troszeczke, operator korzystajacy z sieci innego operatora placi 30-50 zlotych za sam fakt swiadczenia samej uslugi, do tego obsluga, router, koszty obslugi sieci, styku.
Orange tez dolicza ekstra 15-20 zlotych dla swiatlowodu w domach jednorodzinnych, nawet poza sieciami popc (dotacje unijne).