Wpis z mikrobloga

Dwie julki oskarżone o desakrację grobów mogą spędzić max 5 lat w bezpiecznym więzieniu. A najpewniej obędzie się tylko na rzewnym płaku płaku przed sądem i wyroku w zawieszeniu.

Tymczasem ich rówieśnikom za sam fakt posiadania penisa grozi łapanka i śmierć w okopach.

I żeby nie było -jestem zwolennikiem wolności słowa i nie lubię takich przepisów. Tak samo jak 'obrazy uczuć religijnych' lub 'obrazy LGBT' itp.

Chociaż oczywiście ograniczenia wolności słowa są bardziej uzasadnione w stanie wojny. (Np. żeby zrobić porządek z trollami powielającymi ruską propagandę)

#ukraina
#wojna
#julka
#rownouprawnienie
revente - Dwie julki oskarżone o desakrację grobów mogą spędzić max 5 lat w bezpieczn...

źródło: deb

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@revente: z jednej strony łatwo to wybronić bo one pewnie "były na silnych lekach i dlatego nie były w pełni poczytalne" ale z drugiej strony sprawa jest bardzo medialna i może z tego być pokazówka z maksymalnym wymiarem kary, ja bym od razu nie przesądzał co się wydarzy
  • Odpowiedz
@revente: Jak normalnie jestem nastawiony dość pobłażliwie do tematów grobowych, bo przeciętny zmarły to zwykle totalna miernota i prymityw, tak znieważanie pamięci żołnierza - bohatera, który poległ za przyszłość narodu - to faktycznie dobry powód do odsiadki. Niech to nawet będzie parę miesięcy - dla takich tiktokowych dzbanów to i tak będzie skuteczna nauczka.
  • Odpowiedz
@revente: powinni tym pewnym siebie szmatom dowalić maksymalną karę to się odechce #!$%@?ć na grobach, podczas gdy ich rówieśnicy zdychają albo zostają kalekami tylko dlatego, że mają fiuta między nogami
  • Odpowiedz