Wpis z mikrobloga

Z kolegą robimy małą darmową apkę dla zabawy i własnego użytku. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby mieć jakiś kontakt ze społecznością, która z tego korzysta.
Co według was najlepiej by sprawdziło? Wiemy, że to głównie zależy od osób, które z tego korzystają ale może pomożecie nam wybrać. Największy minus Discorda to chyba brak opcji znalezienia odpowiedzi, na którą ktoś odpowiedział przez Google. Sam Discord jest ostatnio popularny i używany przez wiele firm.

Nie bierzemy pod uwagę Twittera, bo jest dla nas mało wygodny i sami nie korzystamy z niego.

Czemu nie zapytamy ludzi, którzy już teraz korzystają z apki? Bo nie mamy jak XD

Jak macie do polecenia jakieś usługi które nam pomogą zrobić forum niskim kosztem i nakładem pracy to dajcie znać w komentarzach. Nie musi być darmowe.

Taguję #programowanie i #wykop30plus bo to jest potencjalna grupa docelowa.

Najlepsze narzędzie do komunikacji ze społecznością

  • Discord 53.6% (37)
  • Slack 5.8% (4)
  • Coś bardziej forum 21.7% (15)
  • Coś innego 18.8% (13)

Oddanych głosów: 69

  • 14
@Volantie: ja jestem zwolennikiem for internetowych i wiele usług takie ma, ale widziałem, że na Discordzie też jest opcja FAQ/Forum wiec może w przyszłości jakoś to fajnie rozwiną. Stad pomysł na tego Discorda.

A nie chcemy po 3 miesiącach przechodzić na coś innego, bo zmienimy zdanie.
@ujdzie: właściwie też myślałem na Facebookiem ale Discord mi się wydaje lepszy, po prostu częściej korzystam i łatwiejszy w obsłudze. Ogarnianie czegoś na Facebooku to dzisiaj jest katorga, 15 stron z ustawieniami, każda inna
@BetonowePlacki: jak wspomniałem - dużo zależy od targetu, ale discord jest dla wielu użytkowników nie do ogarnięcia, a na fb masz tonę boomerów, masz to pointegrowane z insta, łatwo puścić sponsorowanego posta/reklamy, itp.
@ujdzie: z tymi reklamami to dobry argument, bo chyba jest opcja aby puścić reklamę do osób, które zetknęły się z grupą i na tej podstawie szukać podobnych do nich osób. Pomyślimy jeszcze w takim razie ale zawsze można zrobić kombo fanpage + Discord i wychodzi podobnie. Postaramy się jeszcze zapytać kilku osób jak będzie szansa. W ankiecie ponad 50% zaznaczyło Discorda.
@BetonowePlacki: nie wiem na ile wypok jest miarodajny. U moich klientów jest trochę więcej mało technicznych osób i uważam, że pozyskanie nowych klientów przez fejsa i insta jest efektywne kosztowo na początku.