Wpis z mikrobloga

Ja ateista lvl 38 (dotychczas kawaler), moja różowa katoliczka lvl 32 (5 lat po rozwodzie) wzięliśmy wczoraj Ślub cywilny i wieczorem ustawiliśmy status, że jesteśmy małżeństwem. Wśród komentarzy znalazł się komentarz jednej skrajnie religijnej znajomej. Pic poniżej. Zacytuję Ewangelię Św. Łukasza (16:18): "Każdy, kto opuszcza żonę swoją, a pojmuje inną, cudzołoży, a kto opuszczoną przez męża poślubia, cudzołoży." Jaką ripostę byście dali do takiego komentarza?
Jerycho - Ja ateista lvl 38 (dotychczas kawaler), moja różowa katoliczka lvl  32 (5 l...

źródło: received_263706526510734

Pobierz
  • 145
  • Odpowiedz
@ZygmnuntIgthorn o wtorek nie pytałam, ale zapytałam czemu 8 województw mi odmawia ślubu na początku tygodnia.
Odpowiedzi były, że praca urzędu i że śluby w inne dni niż pt i sob. tylko w sytuacjach nagłych, przyspieszonych, gdy jedno z małżonków jest umierające.
  • Odpowiedz
@Jerycho: ja bym dała taką , że za czasów JEzusa nie było ślubów. Ślub wpisany został do kanonu chrześcijaństwa na jakims tam soborze,kiedy tworzono katolicyzm i ustalano co owieczkom bedzie mozna a co nie, no i se wymyslili, ze wysępią kasę od tych co będa chcieli brać ślub. Tylko po to on powstał
  • Odpowiedz
odpisz "1 Kor 13". Hymn o miłości jest praktycznie odczytywany na każdym ślubie kościelnym. Ponadto odstawiając kwestię religijną jest utworem ponadczasowym, pięknym na swój sposób.


@Andr3v: Masz na myśli List do Koryntian, który jest jedną wielką krytyką małzeństwa? xD Zawsze mam bekę, gdy na ślubie jest czytany fragment tego listu. Szkoda, że nie czyta się następujących fragmentów:
Kor 7,1: Co do spraw, o których pisaliście, to dobrze jest człowiekowi nie łączyć
  • Odpowiedz
@Jerycho: Ale taka prawda według religii twojej różowej. Dla przykładu kościół w Anglii do tej pory nie uznaje rozwodów dlatego właśnie królowa Elżbieta II nie mogła się rozwieść z księciem Filipem.
  • Odpowiedz