Wpis z mikrobloga

  • 376
@juzwos: Akurat nie rozumiem zamiłowania lewicy do innych wyznań. Jak państwo świeckie to państwo świeckie i koniec. Nie ma lepszych i gorszych. Muzułmankom i muzułmanom dobrze zrobi nauczenie się nowych zasad i funkcjonowania w państwie świeckim. Hidżab zawsze kojarzył mi się z ograniczaniem wolności.
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@Sin- co tu rozumieć
Muzułmanie mogą obić i zabić
Żydzi zaszkodzić i to tak bardzo, aż sam się zniszczysz
A katolicy to ciapy, jeszcze przeproszą że żyją
  • Odpowiedz
Hidżab zawsze kojarzył mi się z ograniczaniem wolności.


@Sin-: Dlaczego akurat hidżab kojarzy Ci się z ograniczeniem wolności? Greczynki czy Ukrainki chodzą w podobnej chuście do cerkwi i to też jakoś je pewnie ogranicza, ale nie protestują przeciwko temu. Mimo wszystko rozumiem oburzenie- jeśli komuś taki strój pasuje, a nie jest to rzecz mająca wpływ na innych to czemu nie. Jeszcze rozumiem burka- choćby ze względów bezpieczeństwa, ale hidżab?
  • Odpowiedz
  • 18
@djtartini1: Bo to jest przymus. Musisz zasłaniać włosy bo tak jakiś mężczyzna napisał w swojej książce. Niczego innemu to nie służy. To jest wyraz podporządkowania. Ubieranie tego w piękne słówka naprawdę nie ma sensu. Poza tym wprowadza podział. Podsumowując: Brak wolności (nakaz, przymus), budowanie podziałów i podporzadkowanie.
  • Odpowiedz
Hidżab zawsze kojarzył mi się z ograniczaniem wolności.


@Sin-: a zakazy czego komu nosić nie wolno kojarzą ci się z wolnością? XD
  • Odpowiedz
@juzwos: świeckie państwo nie wyklucza wolności wyzwania.
Masz błędne pojecie tej koncepcji, jesli uważasz że świeckie państwo = zakaz noszenia krzyżyka na szyi.
  • Odpowiedz
zamiłowania lewicy do innych wyznań.


@Sin-: Może dlatego że lewica to żydki i walczą przede wszystkim z Kościołem katolickim przy pomocy innych religii, zniszczenie KK to dla nich priorytet
  • Odpowiedz
@Morf: Widzę, że nie dociera …to może użyje jako przykładu czegoś bardziej oczywistego.
Ktoś w książce napisał, że należysz do grupy która ma NAKAZ noszenia opaski na ramieniu (możesz sobie to skojarzyć z hitlerem, z LGBT czy z czymkolwiek nie lubisz). Temu nakazowi musisz się podporządkować. Jeśli się nie podporządkujesz będziesz karany. Każdy Ci powtarza, że to Twój zasra*** obowiązek wymyślając kolejne powody które są mało racjonalne. Jednocześnie zauważasz, że
  • Odpowiedz
to może użyje jako przykładu czegoś bardziej oczywistego.


@Sin-: dorabiasz z #!$%@? tłumaczenia do prostej rzeczy, państwo mówi czego komu nie wolno nosić i piszesz że jak będzie ten zakaz to będzie w końcu wolność XD

W 100% zgadzam się z tym że zasady islamu to zamordyzm ale zwalczać zamordyzm innym zamordyzmem to jest jakiś
  • Odpowiedz
@Morf: Nie ma znaczenia czy to będzie wspomniana opaska hitlerowska, znakowanie ludzi jak w obozie koncentracyjnym czy hidżab. Dla mnie w uproszczeniu to jest jedno i to samo. Każda z tych grup chciała ludzi podzielić, podporządkować i to zrobiła. I niczym dobrym się to nigdy nie skończyło.
Potem kobiety giną bo śmią spalić szm*te na głowie (albo zdjąć xD) Daj spokój. Nie ma nawet o czym dyskutować.

Btw: Zakaz dyskryminacji
  • Odpowiedz
musimy budować świeckie państwo.


@juzwos: ale co ma świeckie PANSTWO do czyichś indywidualnych wierzeń? jestem za zdejmowaniem krzyży zawieszonych w klasach, ale nie jestem za zakazem noszenia krzyżyków przez katolików. po co tak manipulować i mieszać pojęcia?
  • Odpowiedz
Bo to jest przymus. Musisz zasłaniać włosy bo tak jakiś mężczyzna napisał w swojej książce. Niczego innemu to nie służy. To jest wyraz podporządkowania. Ubieranie tego w piękne słówka naprawdę nie ma sensu.


@Sin-: czyli chcesz mi powiedzieć że twoja żona mogłaby się stukac z innymi facetami, no bo chyba nie będziesz jej zakazywał, a zatem ZMUSZAL jej do wierności, ograniczając jej wolność? ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz
@juzwos: @BiggerJapanTapczan @Sin- wy przecież nie macie pojęcia co to jest świeckość państwa, nie zabrania ona wolności wyznania i tak jak katolik może se nosić na szyi medalik czy krzyżyk tak samo muzułmanin zakrywać głowę
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: Nikogo nie zmusisz do wierności. Baaa do niczego drugiej osoby nie zmusisz. Także wybrałeś najgłupszy przykład z możliwych.

@xiv7 Nie chce mi się tego tłumaczyć po raz setny to polecam poczytać moje wszystkie posty w tym temacie. Może zrozumiesz.
  • Odpowiedz