Wpis z mikrobloga

@maniek74: tylko akcje byly taniej wyceniane i jednak nie było recesji. tak na szybko patrze p/e dla nasdaq prawie 30, spy 23. recesja=nizsze e. niższe e przy tym samym p daje jeszcze wyzsza wartosc. to sie nie spina.

edit. widziałem dane gdzieś ponad 100letni okres dla us. pierwsza obnizka stop to negatywna wiadomosc byla dla rynku akcji
@tether69 ja tez widziałem te dane, ze po pierwszej podwyżce będzie zwała, mało tego, widział je każdy, kto interesuje się giełda i korzysta z Twittera, bo wszystkie profile związane z giełda kolportują ta info wraz z grafikami, jaka to będzie potężna zwała po pivocie, wiec skoro wszyscy tego oczekują, to wiadomo jak się to skończy…
@maniek74: co znaczy 'wszyscy' to tylko banka fintwitowa. instytucje maja duzo wiecej hajsu niz ludzie z twitera. jak instytucji przestanie zgadzac sie w 'excelu', a tak bedzie jesli przychody firm zaczna mocno leciec przez recesje to bedzie wyprzedaz
@maniek74: @tether69 chwilowa euforia bo odsunęło to dalsze podwyżki stóp i przyspieszyło obniżki (xD) z lipca 2024 na czerwiec 2024

chińczyk pomaga pompować też i mamy to co mamy

imo #!$%@?ą to jak tydzień temu chwilową euforie w środę jak tylko rozum dojdzie do głowy

JOLTy się nie mylą jak NFP. Soft landingu nie będzie, ja widzę potwierdzenie recesji.
@maniek74: #!$%@?łem wtedy, ale szybko sie wycofałem i wyszedłem z esek. czasami tak jest udalo mi shortowac krypto i indeksy od poczatku 2022, raz ma sie racje innym razem nie. wazne by akceptowac szybko jak rynek robi to czego nie oczekujemy i ewakuowac.
@tether69 nie no jasne, pomylić się to normalna sprawa, pytanie ile z tego wyciągnąłeś wniosków, bo trochę mam wrażenie, jakbyś dalej pisał to samo, co rok temu, czyli ze zaraz grube spadki na indeksach, bo idzie recesja