Wpis z mikrobloga

Minął 66. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 5 wypadków śmiertelnych w których zginęło 5 osób.

327 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
364 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji.
49 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 376 wypadkach zginęło w sumie 413 osób.

W poprzednim roku statystyki po 66. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
9 wypadków / 11 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
362 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
406 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
315 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
19.979 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

43 wypadki drogowe w ciągu ostatniej doby co daje
4.423 wypadki drogowe od początku wakacji

52 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
5.096 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
3 utonięcia w ciągu ostatniej doby
165 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robie, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 66. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 5 wypa...

źródło: 1-411243-23

Pobierz
  • 26
  • 76
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Kujawsko-pomorskie. Wypadek w miejscowości Czamaninek w gminie Topólka, powiat radziejowski. Autem marki BMW kierował 23-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego. Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, zjechał na pobocze, a następnie w pole, gdzie auto dachowało i uderzyło w budynek. Kierujący, pomimo podjętej reanimacji, zmarł na miejscu zdarzenia. 16-letnia pasażerka została przewieziona do szpitala.
2. Lubelskie. Wypadek na DW 824 w miejscowości Wola Rudzka nieopodal Opola
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Kujawsko-pomorskie. ...

źródło: Screenshot_20230828_153500_Samsung Internet

Pobierz
  • 24
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 327 po 66. dniu wakacji

W. mazowieckie 58
W. łódzkie 28
W. wielkopolskie 26
W. lubelskie 25
W. kujawsko-pomorskie 22
W. podkarpackie 22
W. dolnośląskie 21
W. pomorskie 21
W. małopolskie 19
W. zachodniopomorskie 17
W. śląskie 14
W. podlaskie 13
@saggitarius_a: Też bym kiedyś takiego skosił, życie mu uratowały... Buty xD. Miały jakiś tam mały odblaskowy element i mi mignęły.

Normalnie ciemno jak w dupie, a facet bez żadnej lampki, odblasków nic. Skubany jak nietoperz pewnie szedł xD.

Ludzie nie myślą, jak nie chcesz kamizelki to chociaż telefonem wystarczy zaświecić (to mega dużo daje), bo ty samochód widzisz i słyszysz, a samochód ciebie nie
Zastanawiające czy ofiary same nigdy nie jeździły autem w nocy i nie rozumiały, że praktycznie nie ma czasu na reakcję po zauważeniu nieoświetlonego człowieka?


@saggitarius_a: za pierwszym razem jak zobaczyłem poniższy film to się przestraszyłem tak jak za dzieciaka kiedy mi w monitorze starszaki wyskakujące potwory pokazywali. Sam kiedyś bym w nocy strącił nieoświetlonego rowerzystę, odbiłem w ostatniej sekundzie. Myślałem że serce to mi wywali za okno tak zaczęło mocno bić.
Nutaharion - >Zastanawiające czy ofiary same nigdy nie jeździły autem w nocy i nie ro...
1. Kujawsko-pomorskie. Wypadek w miejscowości Czamaninek w gminie Topólka, powiat radziejowski. Autem marki BMW kierował 23-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego. Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, zjechał na pobocze, a następnie w pole, gdzie auto dachowało i uderzyło w budynek. Kierujący, pomimo podjętej reanimacji, zmarł na miejscu zdarzenia. 16-letnia pasażerka została przewieziona do szpitala.


@Salido: Czyli blowjob w aucie
@MateMizu miałem podobnie, jechałem zimą na nockę do roboty. Ciemno, zimno, tyle dobrze, że śniegu nie było. Wyjeżdżam od siebie z miasta, przede mną 3 km drogi w lesie. Faceta zauważyłem 15 metrów przed sobą. Geniusz wolał iść po jezdni, pchając zepsuty skuter po białej linii. Zdębiałem i gdyby nie to, że ci za mną też już się ponad te 50 dość znacznie rozpędzili, to facetowi bym #!$%@?ł ten skuterek w pole.
@buczubuczu: Starsi na rowerach to chyba zagrożenie numer 1. Tez tak miałem. Droga wojewodzka, jesień koło 22 w nocy i chłop - widac ze koło 70tki albo i lepiej, na szaro ubrany stary rower zadnego odblasku droga bez pobocza sobie jedzie. Dobrze ze z naprzeciwka miałem miejsce zeby zjechac, ale jak by inny pojazd jechał naprzeciwko to bym chłopa pewnie nawet nie zauważył i nie miał szans wyminąć