Wpis z mikrobloga

Zmiany klimatu i globalne ocieplenie to fakt nie opinia. Ale czy zadajecie sobie czasami pytanie dlaczego ciężar walki z tym problemem znowu spada na klasę średnią?

Z jednej strony To ja mam się czuć winny gdy jade swoim samochodem do pracy, ja mam się wstydzić że pije wodę z plastikowej butelki, ja jestem winny ociepleniu klimatu bo chce zjeść kotleta, bo używam klimatyzacji, bo chce mieć dzieci. I jest to kolejna wymówka żeby obciążać mnie opłatami środowiskowymi. Dlaczego tak się nas programuje?

Z drugiej strony - skoro mamy taki wielki problem to dlaczego każe się pracownikom umysłowym wracać do biur aby codziennie bezsensownie emitowali tysiące ton CO2 w korkach, zużywali energię na klimatyzowanie biur, przepali tysiace litrów paliwa, dlaczego pozwala się na loty prywatnymi samolotami bogoli skoro wyemituje to tyle CO2 co tysiące tysiące średniaków nie wyemituje przez całe swoje życie, dlaczego przedstawia się rodzicielstwo jako zagrożenie dla planety gdy cała Europa starzeje się w zastraszającym tempie. Dlaczego w całej Europie w XXI wieku aby utrzymać gospodarstwo domowe konieczna jest praca dwóch osób w rodzinie?

Przecież większość problemów które dziś mamy zarówno politycznych (Chiny/Rosja) jak i klimatycznych powstały nie przez klasę średnią a z powodu chciwości firm i elit które za wszelką cenę dążą do maksymalizacji marż i zysku więc przenoszą produkcję tam gdzie siła robocza jest tania i produkują z najtańszych możliwych materiałów, produkty o możliwe jak najkrótszym cyklu życia. Przez ostatnie pewnie 50 lat bez jakiejkolwiek analizy skutków środowiskowych i społecznych. Spójrzcie chociaż na nord stream - XXI wiek a Niemcy mieli w pompie że w imię interesów swoich firm umożliwili pośrednio Putinowi atak na państwa Europy środkowej - bo interes kilku firm które chciały mieć najlepsza marzę i opylac ekologiczny gazik wszystkim w Europie jest ważniejszy niż stabilność kontynentu.
Wszystkie firmy poubierały się w szaty ekologicznych tolerancyjnych i zajebistych stosując agresywny green washing i marketing a ludzie to łykają i ostatecznie programowani są aby problemy widziec w sobie a nie tam gdzie są generowane.

#greenpill #wysryw #takaprawda
  • 1
  • Odpowiedz
@Sebastix bo chodzi o to, że jak zwali się winę na Ciebie(klasa średnia) to już samochody elektryczne mogą nie być ekologiczne i rozwój samochodów na wodór wstrzymany bo już mamy kozła ofiarnego xd
  • Odpowiedz