Wpis z mikrobloga

Właśnie byłem na Barbie, film mocno rozczarował niestety (ocena 7/10 na filmweb więc myślałem że jakiś poziom będzie trzymał), żeby była jasność nie spodziewałem się niczego wybitnego, chciałem przynajmniej żeby fabuła niosła za sobą odrobinę napięcia/niepewności, nawet tego nie udało się twórcom dokonać , udało się za to wcisnąć jak to kobiety są opresjonowane, nierówno traktowane, nierealne standardy piękna dla kobiet (ale już dla mężczyzn dupa cicho ͡° ͜ʖ ͡°), oczywiście film poruszył także PRAWA MĘŻCZYZN, no na przykład możesz sobie popłakać i jest okej, i to tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) Świat rządzony przez kobiety przedstawiony oczywiście wspaniale, świat rządzony przez mężczyzn oczywiście koszmarnie - mężczyzni nic nie robią - chlają ru-chają i mają kobiety za służące. W roli #cuckold obsadzony Michael Cera, idealnie nadaje się do takich ról, jego rola sprowadza się do tego że popiera kobiety no i to tyle z jego aktorstwa. Alternatywce z ktorą byłem na filmie nawet się podobał co raczej nie jest wielkim zaskoczeniem, nie licząc przekazu tego filmu (kobiety biedne, mężczyźni źli) podobała jej się także fabuła co mnie mocno zdziwiło, w niektórych bajkach uważam stała na wyższym poziomie. Podsumowując jeśli jesteś feministą/cuckoldem z mini fają góra 18 cm, film na pewno ci się spodoba, w przeciwnym razie lepiej iść na jakąś bajkę Disneya gdyż niesie ona za sobą zarówno lepszą fabułę jak i przekaz.
#film #filmy #filmyswiata #recenzja #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #cuckold #feminizm #kino #blackpill #przegryw
pepe998 - Właśnie byłem na Barbie, film mocno rozczarował niestety (ocena 7/10 na fil...

źródło: barbie-film-kostiumy-slider

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@pepe998: estetycznie film bardzo ładny ale fabuła faktycznie słaba, a szkoda, bo sam pomysł na film barbie imo ma duży potencjał zarówno komediowy jak i do snucia jakichś ciekawych rozważań
  • Odpowiedz
  • 0
Where problem?


@CowiekDebil: taki świat legancki nie powiem że nie, kwestia tego że w realnym świecie rządzonym przez mężczyzn mężczyzni mocno "zapier-dalali" na to wszystko, problem z przekazem "świat kobiet super" "swiat mężczyzn - katorga dla kobiet"
  • Odpowiedz
@pepe998: miałem takie same przemyślenia po seansie. Film to dramat Kena a barbie przy nim to pusta lala do tego zachowuje się jak egoistyczna suka
  • Odpowiedz
@pepe998: Osobiście myślałem, że ten film Barbie to będzie bardziej takie coś jak się oglądało za dzieciaka pokroju Scooby Doo, Bena 10 filmowych wersji nie rysunkowe tyle że bardziej z nakierowaniem na kobiety a to faktycznie jest nakierowane na kobiety, ale jest to następna feministyczna papka robiąca gówno z mózgu młodym dziewczynom. Na zasadzie źli mężczyźni, klepanie w tyłek (co też wiele kobiet lubi), sztuczne problemy, jestem na źle chociaż
  • Odpowiedz