Wpis z mikrobloga

@zeszyt-w-kratke: No ale to spójrz na to z innej strony. To jakby jakąś organizacja zbierała dobrowolnie pieniądze na cele charytatywne a wyszło by, że nikt w potrzebie ich nie dostał. To jak wtedy? Nie ma żadnej kary bo SAMEMU chciałeś wpłacić? Poza tym jakby nie było żadnych regulacji z takimi rzeczami to skam zbiórki były by codziennością. Może dałem trochę naciągany przykład ale myślę że jednak trzeba się wywiązywać zawsze z
@KjatanSveisson: @marek-termanowski xD poczytajcie sobie jak działają takie zbiórki na patronite czy chociażby pomagam.pl te zbiórki nie są traktowane jako zbiórki publiczne tylko jako zwykłe darowizny więc powodzenia. Można się odwołać do sądu o przerwanie darowizny jeśli obdarowany zachowuje się nie etycznie tj właśnie wydał pieniądze które dostał na coś innego niż zakładał, ale powodzenia w pójściu do sądu i sądzenie się o 5 zł wpłaconych na gówno mod do gry
  • 0
@zeszyt-w-kratke: Już nie chodzi o zwrot tej kasy, ale najnormalniej w życiu chociażby jakieś prawne konsekwencje z tego tytułu. Nie jestem prawnikiem, ale no #!$%@?, zabierasz kasę od ludzi tylko po to żeby zrealizować cel a on tak realnie nie miał prawa nigdy powstać. Podobna sytuacja była z Franko 2, ale wykupiła to inna firma i koniec końców dowiozła. Nie wiem czy to podchodzi pod defraudacje tych środków, ale na pewno