Wpis z mikrobloga

Cześć, chce się nauczyć angielskiego, w sensie znam gramatykę, mam ubogie słownictwo i duże problemy ze składaniem zdań maszynowo i bez zaciec. Czy możecie mi polecić jakaś aplikacje czy jakiegos nauczyciela online?
Nie mam pojęcia jak się to odbywa i pierwszy raz będę korzystał z tego typu nauki
#angielski #jezykiobce
  • 17
  • Odpowiedz
@Chudyy: jak znasz gramatykę to czytaj książki i teksty po angielsku wspomagając się słownikiem. Ha mam odwrotnie, znam slownictwo, a nie znam gramatyki. Dlownictwo poznalem czytajac dokumentację.
  • Odpowiedz
@Chudyy: Odnośnie aplikacji, ja korzystam do nauki słownictwa głównie z Memrise. Uzupełniam to aplikacją Quizlet. Do podstaw angielskiego i osiągnięcia poziomu A1/A2 używałem Duolingo i Mondly English. Teraz chcąc sięgnąć po B1 korzystam dodatkowo z Busuu i eTutor oraz Babbel. Można w tych ostatnich wymienionych aplikacjach dowiedzieć się więcej o zastosowaniu słownictwa, poznać rozbudowane zdania, wykorzystanie ich. Przejrzyście uzmysławia dlaczego dane wyrażenia się stosuje. By zweryfikować swoją znajomość języka angielskiego używam
  • Odpowiedz
@Chudyy: spróbuj oglądać seriale po angielsku z angielskimi napisami, po kilku sezonach dajmy na to takich Suits możesz prowadzić rozprawę sądową po angielsku ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@Chudyy: Podoba mi się jak ludzie mówią że znają gramatykę ale jak widzą zdania typu 'She did love having been looked at' to nie wiedzą o co chodzi
  • Odpowiedz
@heksengerg: czy masz na mysli Days in Levels? News in Levels nie moge znalezc apki, znalazlem jedynie strone i zrobilem jako skrot. Znasz moze jakas apke ktora bylaby w stanie przechwytywac zaznacone wyrazy do pozniejszego wkucia?
  • Odpowiedz